Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systém nerozpoznává grafickou kartu

Ahoj, mám problém s duální grafickou kartou. Mám NTB Lenovo G505s, 8 GB RAM, duální grafickou kartu ATI 7640g + ATI 8570m. Od doby, kdy se Windows 8 updatoval do Windows 8.1, tak mi přijde, že systém nerozpoznává silnější grafiku 8570, ale používá jen tu 7640g. Vrátil jsem nastavení počítače do továrního nastavení, tedy zpět do Windows 8, ale efekt žádný. Když nainstaluju nové ovladače ke grafice, tak je to stejné a ve správci zařízení pak není uvedeno "ATI Radeon 8570" ale jen "Radeon 8500m Series", takže spíše horší než lepší. Hry příliš nehraju, ale stejně mě štve, že silnější grafika není brána v potaz. V Catalyst Control Center jsem nastavil vše tak, aby byla použita silnější grafika. Na zkoušku jsem zkusil udělat test výkonu v Mafii II a (byť) při vysokém rozlišení 1366x768 a vysokých detailech to běží jen na cca 14 FPS za sekundu, přikládám printscreen. Možná sep letu, ale když ATI 8570m má paměť 2 gb, tak by výsledky snad měly být lepší... Prosím, nevíte někdo co s tím? Máte někdo podobné zkušenosti?

Předem děkuju za pomoc.

S.

O.k, díky....co se týče oficiálních ovladačů, tak na oficiálních stránkách Lenova (http://support.lenovo.com/cz/cs/products/laptops-a nd-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g505s-n otebook) je verze aktuálního ovladače ke grafice shodná s ovladačem uvedeným ve správci zařízení 12.102.1.8000 (viz příloha). Takže ovladač je zdá se aktuální...ještě mě napadá aktualizace BIOSu....někde jsem i četl, že se snad dá grafika nastavit přímo v BIOSu, ale to bych se bál, že tam nastavím a ve výsledku to jen zhorším.

Podívej já mám taky AMD grafiku v notasu, a pokud chci výkon tak vlezu do CCC a nastavím na hru výkon a hotovo. Nebo to vyskočí samo. Jinak verze ovladaču mě nezajímá. Stáhni ze str. Lenova ten kterej tam patří a instaluj. Nikde jinde ovladače na notas nejsou. Bios mužeš stáhnout a instalovat tím nic nezkazíš.