Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení výkonu routeru

Ahoj,

mám problém s dosahem Wi-Fi signálu v domě. Mám router TP Link WR743ND a chtěl bych zvýšit jeho výkon. Co proto musím udělat? Koupit novou (nějakou lepší) anténu nebo to jde nějak nastavit výkon té současné softwarově (přímo v tom routeru). Pokud budu muset koupit výkonnější anténu, poradíte jakou?

Předem díky :-)

jsi v poradí 26 471 co se ptá na toto téma, odpoveď zní: WiFi bylo a je určeno pro spojení v jedné místnosti kde nejsou prekážky, vše co funguje za zdí je náhoda,

pokud žiješ v americe kde sadrokarton coby zed je standardem, šance na pokrytí sousedních místností se zvyšuje

.... :puff:

ja som 26 472 clovek ktory hovori ze wifi mu ide aj cez zed
skus v nastaveniach routru, do adresy prehliadaca zadas ip routru das enter(musis byt k routru pripojeny lan kablom), vyplnis meno heslo pre vstup do routru ktore si dostal k wifi, a popozeraj tam ci tam nejde zvysit signal,

Mužu napsat svou zkušenost. To že jsem rozmlátil svuj Asus router teda jeho obal byl kaput a dal jsem ho do jiného obalu (to jsem tady psal), a cvične jsem připojil silnější anténu (furt prut z r. Evolve) a signál byl slabší než s originální anténou. A to 2,5dB vs 5 dB. Možná, že v těch dB se kapku mýlím.

Mam len dve poznamky:
1. repeater (zo svojho principu) chvilu prijima, chvilu vysiela + rezia. Takze rataj, ze datovy tok bude hodne nizsi.
2. vykonnejsia antena. Priklad: Router v obyvacke, za jednou stenou signal pouzitelny. Potreba Wifi signalu cez dve steny, teda vymena anteny za vykonnejsiu. Ano, signal cez dve steny sa zlepsil.
Ale v obyvacke nastalo samozarusenie silnymi odrazmi (poskodene pakety). S povodnou antenou sa dalo pozerat HD video na TV, cez Wifi. Po vymene nie.

Riesenie je do trinastej komnaty dotiahnut LAN kabel a napojit dalie AP-cko.

pokud potřebuješ rychlejší data, třeba kopírování z pc na pc nebo centrální nas disk, omezuje tě už wifi. přes zeď nastavíš většinou pomalé géčko. a repeater má kvůli přepínání příjem/vysílání poloviční rychlost.

lepší je mít pro každé patro vlastní wifi. pokud uděláš ap z routeru (dotáhneš k němu kabel), lan část poslouží jako switch pro pc, kde potřebuješ rychlost.

Ono taky dost záleží na náklonu antény, protože Wifi signál se nejlépe šíří v rovině kolmé k anténě, tj. když chceš signál protlačit o patro níž, tak by anténa měla být nakloněna do 45° úhlu, pokud chceš signál šířit pouze po jednom podlaží, anténa by měla být svisle. Lepší dosah dostaneš pokud koupíš router s dvěma/třema anténama. Já mám třeba tento : http://cz.tp-link.com/resources/images/products/la rge/TL-WDR3600-UN-V1-01.jpg a nemůžu si ho vynachválit. Signál protlačím i před 3 zdi ( 2x sádra, 1x 30cm cihla ) a střechu ( betonová taška KM beta ), chytám tam asi 30% signálu, vůbec se nepřehřívá a Wifina na něm nepadá, asi bych už neměnil.

Signál chci protlačit jak o patro níž, tak i po tomto podlaží.

Věřím, že tento bude fajn, nicméně byl bych radši za nějakou méně nákladnou variantu. Co kdybych koupil druhou anténu s vyšším výkonem a tu naklonil o těch 45°, aby se procpala i o patro níž?

Já si opravdu nejsem jist, jestli s tou víceziskovou anténou něčemu pomůžeš. Nemáš třeba nějakýho kamaráda, který by něco takového vlastnil a byl by to ochoten půjčit, aby se to vyzkoušelo ?

PS. Napsal jsem to blbě. Pokud chceš signál protlačit o patro níž tak by anténa měla být ve vodorovné pozici. Pokud chceš pokrýt patro dole a to, kde je router, tak by měla být nakloněna právě o těch 45°