Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kapacita akumulátoru(baterie) u mobilu

Dobrý den,
na mém telefonu myPhone S-Line mám akumulátor(baterii) o kapacitě 1800 mAh, ale má stašně malou výdrž, při maximálně sníženém jasu je při hraní náročnějšch hez potřeba i 50%h, ikdyž ho nabíjím a hraju, tak mi klesá % nabití. Tak sem spustil aplikay cpu-z a tam stojí, že mám kapacitu místo 1800 ..1000 mAh kapacitu. Říkal sem si, že by to mohla být chyba aplikace, ale když vidím tu výdž, tak si říkám, jestli si telefon nemyslí, že baterie má kapacitu 1000 mAh místo 1800 mAh.. Baterie je originální.

Taky dost záleží jak ten mobil je starý. Baterie v mobilech poměrně rychle ztrácejí svou kapacitu, když se o ni neumíte starat, tj. vybíjíte úplně na 0% a naopak nabíjíte až na 100%. Tenhle typ baterií má nejraději nabití na cca 60% a především se nesmí vybíjet na 0%, tak 10% to je minimum.
Takže závěr, pokud je to starší mobil a baterii jste kurvil tím, co jsem popsal, tak klidně už může mít ten 1Ah, co ukazuje aplikace. Další věc je jestli to není nějaká čínská napodobenina, ty rády uvádí o pár řádů více :x:

PS. Na skrýnšotu je pěkně vidět to co jsem popsal, 5% na baterce mluví samo o sobě ... :puff:

A k tomu jak se o baterii starat a jak moc ji nabíjet a vybíjet dávají výrobci nějakou příručka?
// "Není dobré nabíjet baterii úplně, protože to může vést ke zmenšení její kapacity a zkrácení životnosti." No tak to je hezký se to teď dozvědět. Tak v tom případě mě vydržela ještě dlouho, než jsem si musel koupit novou, jelikož dávam mobil do nabíječky večer a vytahuju ho ránu.

Ne k tomu žádný výrobce návod nedává. Pokud se o baterii nebudeš umět starat, odejde ti rychleji než normálně a prodejce prodá další, on na tom vydělá, ty jsi nasranej. Jinak tohle moje tvrzení plyne z konstrukce a vlastností technologie Li-ionových baterií, které se v mobilech používají.

Li-ion se nabíjí v podstatě jako olovo.

A to jsi vyčetl kde zase ? Proboha 3-[
No tak to jsi velkej kluk, že máš doma 16let starej akumulátor, zkus mu změřit kapacitu. Vidíš někde, že bych napsal, že by tento typ akumulátorů nevydržel 16let ? Opět opakuji, když se o něj umíš starat, tak tě přežije.

PS. Jakožto moudřejší, ustupuji. Tím to pro mě skončilo, nehodlám se tu hádat s někým, kdo si myslí, že Li-ionky se nabíjejí jako Pb akumulátory. Jdi se ven vyvětrat, možná ti dojde, co jsi to napsal za blbost. Pa :puff:

Já nepíší, že mám 16 let jeden aku! Já píši, že mám zkušenosti z provozu li-ion a li-pol už 16 let. Ten co odešel byl puvodní ke kameře Sony DCR-TRV 310 z roku 1999. Další v navigaci Garmin NUVI 255W, protože se kousla a já byl v práci.
Ad nabíjení. Jak se nabíjí olovo a jak Li-ion? Napětí proud jic jiného. Žádné cyklování a spol. Netrvdím, že je to stejné, ale podobné. A Unomat nabíječku asi nemáž že.