Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr grafické karty - DirectX 11

Ahoj,

Už delší dobu se trápím, že má GPU nepodporuje DirectX 11, což vyžadují skoro všechny náročnější a novější hry (Far Cry 4, Assassin's Creed Unity nebo třeba Elite Dangerous). Chci si koupit novou grafickou kartu, ale jelikož se ve výběru vůbec nevyznám, chtěl bych Vás poprosit, co byste mi doporučili aby splňovalo všechny výše uvedené podmínky, zároveň aby byla cenově přijatelná a samozřejmě aby byla kompatibilní s mým strojem.

(mé vlastnosti počítače - ZDE)

Ahoj,

Takže když si koupím nějakou od AMD a bude stačit zdroj tak bude kompatibilní?

Jinak, je to sice mimo hlavní otázku, ale jaký procesor bys mi doporučoval? Ono, já už jsem nad ním uvažoval, ale jelikož například od Intel Core i5 je x druhů, tak se v tom opět nevyznám.

Jinak děkuju za reakci. :)

- bez novej dosky urcite nie
- aky je dovod vymenit jedno dvojjadro za ine (vykonostny rozdiel medzi nimi cca 20%)

- ak ide len o grafiku tak staci kludne vymenit tu VGA za GTX750 - zdroj ak je v dobrej kondicii tak ju zvladne

- ak je potrebny vacsi vykon, tak je nutna zmena platformy (doska+CPU+VGA) ale aby sa to vyplatilo, tak nech je vykonovy rozdiel v nasobkoch a nie par desiatok %

Takže by mi nový procesor bez nové desky nefungoval, nebo je to zbytečné, když bych koupí motherboard mohl ještě víc zvýšit výkon? Doporučili byste mi, prosím, nějaký procesor se základní deskou, který si myslíte, že za to opravdu stojí? Pak jestli byste mi, neporadili i procesor se základní deskou, který je dobrý, ale zároveň cenově přijatelný. Radši bych bych ale investoval do té dražší, ale lepší verze, pokud to ale bude pálka, tak mi nic jiného nezbývá, než se spokojit s tou cenově přijatelnější verzí.

Koupím GPU (link na GTX750), tím snad nic nezkazím, pak můžu dokoupit motherboard s procesorem.