Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Probook - GK

Mám na stole HP Probook 4510s od příbuzného - studenta architektury.(CAD+3D)
V servisu mu řekli, že prej je v háji GK(na ext monitor nefunguje - ověřeno)
Musel urychleně koupit nějaký nový a HP zbyl...
Je mi líto ho vyhodit...

HP Probook 4510s
sn:
CNU9482Y3M
product:
VQ546EA#AKB
model:
P4510sVT5870Q5X500MBBNCN43La - prý je tu pro servismana napsáno vše o HW

GK by tam dle prodejců měla být:
ATI Mobility Radeon A4330 s 512 MB
Mobility Radeon HD 4330 80 @ 450 MHz 64 Bit @ 600 MHz
Codename M92-SE
Architecture Terascale 1
Pipelines 80 - unified
Core Speed * 450 MHz
Memory Speed * 600 MHz
Memory Bus Width 64 Bit
Memory Type GDDR3, DDR2, DDR3
Max. Amount of Memory 512 MB
Shared Memory no
DirectX DirectX 10.1, Shader 4.1
Transistors 242 Million
technology 55 nm
Features OpenGL 2.0, PCI-E 2.0 x16, Powerplay, DisplayPort support up to 2560x1600, HDMI support up to 1920x1080 (both with 7.1 AC3 Audio), 1x Dual-Link/Single-Link DVI, 1x Single-Link DVI Support (all display ports have to be supported by the laptop manufacturer)

Někde jsem četl, že když byla ATI, tak zase ATI, aby ji bios poznal.

Náhrada:
Mobility Radeon HD 5450 80 @ 675 MHz 64 Bit @ 800 MHz
Codename Park Pro
Architecture Terascale 2
Pipelines 80 - unified
Core Speed * 675 MHz
Memory Speed * 800 MHz
Memory Bus Width 64 Bit
Memory Type DDR3
Shared Memory no
DirectX DirectX 11, Shader 5.0
Power Consumption 11 Watt
Transistors 292 Million
technology 40 nm

Service manual mám.
Než rozšroubuju těch milion šroubků a rozeberu 100 dílů k dostání se ke GK...
Bude fungovat Radeon HD 5450? Potřebuju to rozsvítit...nejsem profiopravář.
Ozve se někdo?
NOE

- ak povodna je v podobe MXM modulu a aj nova je MXM, tak po elektromechanickej stranke, v tom problem nevidim, otazne je, ako zapasuje chladenie pre novu kartu a ako velmi sa pani z HP pohrali s Bios-om, po stranke pouziteho cipsetu problem nieje a ani nehrozi problem s prepinanim grafik, kedze integrovana Intel VGA chyba.

- asi by som si ju zobral najprv na skusku a overil si ako mi na novu VGA zapasuje chladenie, ako aj samotnu funkconst, tou funkcnostou mam na mysli hlavne jej spravanie pod W7, budete totiz nuteny pouzit ovladac zo stranok AMD, a je otazne ci ju ten ovladac spozna, prave preto som pisal o tom ako sa pohrali s biosom, pri flashovani biosov v NB sa totiz obcas flashuju aj FW grafik a zaroven sa hlasia nazvy/mena grafik pre OS.

- cize ak je moznost zobrat na skusku tak ano, inak nie

Upřesním:
Tento MB HP integrovanou grafiku nemá.
MXM II slot má.
Když ATI za ATI - neměl by být problém s BIOS

Akorát že byla ATI řady 4
Memory Type GDDR3, DDR2, DDR3

a k dispozici je řada 5
Memory Type pouze DDR3

Jestli bude kámošit s RAM 4GB DDR2
(teda pokud ty údaje paměti karty a RAM spolu souvisí)

No, José
v mém věku jsem za 20 minut už i zpět z bezvědomí!
Jak píšu dole hollajsovi - půjdu shánět krabičky na šroubky.
Zejtra si otevřu Merlota a strávím Silvestra bohulibou činností(i když to vypadá, že zbytečnou)
Dám vědět jak to dopadlo s "discrete" a téma uzavřu.
Jinak díky!

zdravím...ten samý problém s GK se mi vyskytnul na mém HP probook 4525s před týdnem.Vyřešil jsem to rozprodáním ostatních funkčích komponentů RAM,HDD atd...G. karta má nesdílenou pamět, ale je integrována na základní desce.Jediná možná oprava je tudíž výměna zakl. desky.