Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook do 18000 Kč i na občasné hraní?

Dobrý den,rád bych si koupil nějaký notebok a jelikož jsem nikdy notebook dřive nevlastnil tak se v nich vubec nevyznám...chtěl bych ho zhruba do 18 tisíc,občasné hry.Spíše domácí používání.Díky za rady

Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká.
Co je na tom k nepochopení?
Změna předmětu, původně: Notebook - rada (host)

Pokud má být na domácí používání, potřebuješ nutně notebook?

Notebook (především kvůli velikosti) nikdy nebude stejně výkonný, jako stolní počítač za stejnou cenu a to především kvůli chlazení. Pokud tak počítač budeš používat doma, je lepší stolní (i třeba kvůli velikosti monitoru apod.

Pokud to má být nutně notebook, pak bych to asi viděl na tehle:
http://www.alza.cz/asus-x555ln-xo163h-d2215993.htm

Takže chceš notebook za 18 tisíc, abys mohl hrát 12 hodin denně?

Psal jsi, že hraní je okrajová záležitost. Pokud budeš hrát denně hodinu, jsi za půl roku na 350Kč se stolním a 250Kč s notebookem. No dvě stovky ročně, to už stojí za to, hrát na malinké klávesnici s malinkým monitorem. :-)

Pokud počítač nezatěžuješ, spotřeba snad ani nestojí za řeč (teď mi žravé stolní AMD papá prý 22W. Grafika ani nestojí za řeč. Pokud budu mít svůj žravý stolní počítač zaplý 10 hodin (bez zátěže), platím za půl roku asi tak 180Kč. S notebokem zaplatíš asi tak 100Kč, tzn. ušetřil jsi celých 160 korun ročně!
Pokud sečtu ušetřené peníze (hodina hraní + 10 hodin zapnuto), pak jsi ročně ušetřil 360 korun.

Pokud vezmu v potaz to, že notebook nikdy nedosáhne výkonu desktopu za podobnou cenu a tím pádem ho budeš muset dříve vyměnit (možná i o několik let), protože logicky dřív nebude stačit, evidentně se to vyplatí...

Jestli chceš notebook, kup si notebook, je to tvoje volba. Je ale zbytečné se to tu snažit zdůvodňovat nesmyslnými důvody.

pokud hry jsou skutečne vedlejší záležitost, koupit display 17" Dell, nebo HP, do 18 tis. lze nalézt, výrobky kousek míň ošizené, snad ...

vlez do e-shopú, nastav si fitr co se týka max ceny, velikost display-e a v okamihu máš detailní prehled o nabídce a cenách, kdo a proč ti má dávat presné linky na nejakej notebook, jeden z desítek, stovek

dnes 15" display je trapná ubohost co nemá žádne opdstatnení pokud se notebook denne neprenáši, u domáciho použití se prenáši minimálne

.... :puff: