Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem probilkne modrá smrt po přeinstalování W7 u notebooku

Dobrý den
Máme notebook Asus N55S cca 3 roky starý a včera po zatuhnutí systemu a restartu to začalo dávat jen nabídku "Spustit běžným způsobem" a "nouzový režim", ". Ani po jedné z voleb se nic lepšího nestalo, než že notebook restartoval a hláška se opakovala....tak pořád dokola. Po obnovení systému přes F9 probíhala přeinstalace automaticky bez problémů ( několik restartů ) až do nějaké fáze přeinstalace a opětovnému zatuhnutí systému. Po vypnutí a zapnutí notebooku to zas dává jen ty dvě hlášky , před kterými krátce problikne modrá smrt ( je to tak krátké,že se z toho nedá nic přečíst). Je možné, že odchází HDD, nebo může být problém ještě v něčem jiném.

Děkuji

Tak už se mně do toho menu podařilo dostat přes F8, restart jsem zakázal a modrá smrt mně napsala:

Technical information:
*** STOP: 0x00000024 ( 0x0000000000190494,0xFFFFFA80069E1630,0xFFFFFFFFC0 000102,0x0000000000000000)

Omlouvám se, ale jsem spíše jen běžný uživatel, tak prosím a vaši trpělivost.

Podle čísla chyby je to problém s filesystemem - čili může být problém s diskem, nebo jen se strukturou dat na něm (případně se SATA režimem, ale ten nepředpokládám, pokud jde o reinstalaci stejného OS).
Spusťte tu opravu systému, tam vyberte Příkazový řádek (poslední položka) a v něm napište příkaz:

chkdsk c: /r

Já jsem se do Windows vůbec nedostal... maximálně do Dosu - černá obrazovka s bílými nápisy. Nojo, já tu příkazovou řádku hledal v tom Dosu.
Vyzkoušel jsem instalaci z CD - instalace Ok, nějaké restarty a po prvním nastartování kompletních W7 - kolize.Tady to nenabízelo ani možnost nějakého spuštění. Jen blikal kurzor vlevo nahoře a dokolečka jen samovolné restarty.
Teď zkouším ještě jednou opravu ze zálohy přes F9. Jestli se to povede, zkusím příkazovou řádku tam. Potom už jen ten jiný HDD - mám ho ze starého notebooku, snad to bude kompatibilní.

Tak v tom případě v žádném "Dosu" nejste. Asi jste v nabídce pro upřesnění možností systému Windows (viz. první odpověď). Příkazový řádek (hrubě, hodně hrubě, řečeno "Dos") má tzv. prompt ve tvaru např: C:\>_ nebo podobný s "blikající čárkou". Pokud zde začnete cokoli psát, pak se to za tou čárkou zobrazuje.

Pokud máte přístup k fungujícímu Windows 7, pak zadejte do příkazového řádku (v tomto případě UI příkazový řádek vyvolaný pomocí kláves Win+R, neboli dialog "Spustit") recdisc.exe a vytvořte disk pro opravu systému. Vytvořený disk vložte do optické mechaniky problémového notebooku a nastartujte notebook z CD. Do příkazového řádku se dostanete takto: http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_7_ prikazovy_radek.php .

Nejprve si v BIOSu nastav bootování z mechaniky (anebo se po restartu PC dostaň do boot menu nějakou klávesou (F2, F8, F9, F12 - já nevím jak to je u tebe) a nabootuj z té mechaniky (máš vůbec instalační DVD?).
Pak pokračuj tímto: http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_7_ prikazovy_radek.php - a tam zvolíš dole ten Příkazový řádek, kde zadáš chkdsk /f /r a odentruješ.

Do nouzového režimu s příkazovým řádkem by ses měl dostat i po stisknutí některé klávesy po restartu noťasu (mačkat přerušovaně, cca 5x za sec., když naskočí logo BIOSu, dokud nenaskočí menu). Pokud máš USB myš a nejede ti v tom "DOSu", tak musíš nejdřív povolit v BIOSU USB legacy support. Ale v příkazovém řádku snad ani myš nepotřebuješ, jenom napíšeš ten příkaz a odentruješ.

CHKDSK