Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání her na novém PC

Zdravim, od včerejška mám "nový" počítač od bráchy, který si postavil nový. Mám takový dotaz, brácha na tom hrál např. FarCry 4, dayz atd na nejvyšší detaily a nic se mu neseká, ale já jsem si ten počítač přinesl, a i dayz se mi seká jako na starym pc s dvoujádrovym procesorem a ati hd 5700 grafikou. První co mě nepadlo je, že to může být monitorem (já mám 10 let starý Hyundai L90D+ který má odezvu 8ms) , bráchá má celkem nový monitor Samsung s odezvou 2ms.

Myslíte, že to může dělat ten monitor? Jen jsem ho přenesl k sobě nic se neměnilo, vše zůstalo, jen prostě monitory máme jiný.

Nyní mám tedy : Intel Core i5 760 @ 2.80GHz, Nvidia geforce gtx 570 , 4gb ram, win 7 a jak říkám, všechny hry co mě se teďka sekají tak jemu se nesekali. Díky za každou radu :)

Odezvou to určitě není.

Přeinstaloval se systém? Pokud ano, jsou korektně naistalovany ovladače?

Porovnej rozlišení monitorů. Čim vyšší, tím náročnější je to na grafiku. Pokud hraješ ve vyšším rozlišení, pak to bude dost možná tím.

Rozlišení a úhlopříčka jsou dvě rozdílné věci, bacha na to.

Nepředpokládám ale, že bys měl na 19" 4K a on na 23" 720p.

Co jsi instaloval od té doby, co máš počítač? Je dost možné, že t o brzdí nějaký program (typicky různé antiviry a podobná svinstva), ale může to brzdit prakticky cokoli.

Zmáčkni ctrl+alt+del a podívej se, jaký proces žere nejvíc CPU a RAM.

Nežere mi nic vůbec nic a ani jsem nic neinstaloval, antiviry a podobný hovna nepoužívám. Zřejmě je ale jen špatně optimalizované to dayz, nebo nevím, nedokážu si vysvětlit že FarCry 4 (měsíc starou a myslím si že i dost náročnou hru) rozjedu na full bez sekání ale dayz se ve městech hryže, ale prý je to tím, že je to ještě v alpha verzi a není to prostě odladěný no

Mám to přes DVI. Ještě poznámka, již delší dobu se stává (na tomhle PC i na starym) že při zapnutí PC normálně naběhne windows (slyším zvuk ze sluchátek) ale monitor se zapne až po delší době a furt jakoby problikává ta jeho kontrolka a zapne se až třeba po 2 minutách. Mohlo by to mít nějakou spojitost?

Určitě odchází, navíc je to starý s odezvou 8ms a ne moc výkonný, jedná se o Hyundai L90D+. Prostě trvá než se zapne, je jasný že je tam něco v hájí. Ale jinak než monitorem si to sekání nedovedu vysvětlit, když jsme ho jen u bráchy odpojily a já si ho přenesl pár kroků domů a tam ho zapojil, nic neinstaloval ani neměnil, tak je mi to divný. A input lag u monitoru sem si četl že to může dělat, nebo respektive že to dělá, protože to nestíhá vykreslovat nebo něco takovýho.

ja mel zkusenost se sekanim a zadrhavanim systemu ... taky pocitac prestaveny ale na jeden komponent se zapomelo ... hadrrdisk stary a navic vadny ... ale v tvem pripade to vypada na ty ovladace a pak mozna ten monitor. Popripade koukni na teploty dysi mi sekaly hry kdyz se mi prehrival PC(spatne ukotveny chladic na CPU).

Tak komponenty jsou všechny stejný, jak říkám celou bednu jsem vzal od něj a zapojil si jí doma, jen monitor máme každý jiný. (a myš, klávesnici atd samozřejmě). Ovladače zní zajímavě, možná že tam jsou i starý, ale nevím kde na nvidia webu mám nájit ovladače na gtx 570, resp. jakou kategorii zvolit, ale zřejmě GeForce 500 Series, nebo ne?.