Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabý zdroj?

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Mám starší PC se základní deskou ASUS P5LD2-VM DH, RAM 4GB, OS Win 7 32-bit. Rozhodl jsem se lehce vylepšit grafický HW PC a tak pořídil za směšnou cenu z druhé ruky GK GeForce 6800GT (prý bez problému plně funkční), původně byl PC osazen Radeon X1300/1550 Series. Před výměnou jsem odinstaloval staré ovladače, PC vypnul, karty přehodil a PC rozjel. Následně jsem nainstaloval ovladače z oficiálních stránek a vše vypadalo ok. Po restartu však vyskočila hláška, že karta nemůže být plně využita z důvodu absence napájení. Zaběhl jsem do obchodu, koupil redukci z 2x 4pinu (plochý) na 6 pin ve dvou patrech (snad je patrné, o čem píšu). A od téhle chvíle nastaly problémy, win7 naběhne po přihlašovací okno a pak už jen tma. První co mě napadlo je slabý zdroj. Co jsem vyčetl na štítku zdroje, tak jen 250W max. Myslíte, že to bude hlavní problém? Pokud ano, jakou minimální výkonovou třídu by jste doporučili?
Díky za každou radu, Petr.

Původní byla X1300, nebo X1550?

X1550 jsem měl a pokud si pamatuji, přídavné napájení neměla (alespoň moje verze). Celkově ta karta skoro nic nežrala. "Nová" asi papá víc (proto přídavné napájení) a zdroj to nezvládá, obzvláště, pokud to je nějaký noname 250W.

http://www.czc.cz/evga-power-supply-430w/145429/pr odukt by měl stačit.

edit: možná by stačil i slabší zdroj, pak by to ale chtělo sem napsat i procesor.

Pokud se to děje až po výměně grafiky, jsou možnosti:
- problémová grafika
- slabý zdroj (vzhledem k tomu, že nová grafika papá víc bych se vůbec nedivil)
- problém s ovladači (pokud jsi je odistaloval jak píšeš, být by to tím nemělo). Poslední možnost se dá vyřešit nabootováním LiveCD linuxu (např. tady build.porteus.org/dl/4e35a376b56bd61012a87c46937c2 2b1/Porteus-KDE4-v3.1-i486.iso ) a zkusit počítač zatížit v tomhle. Osobně bych to ale neriskoval. Pokoušet se přetěžovat nekvalitní, starý, slabý zdroj nemusí vůbec dopadnout dobře a při svém odchodu může s sebou vzít i další komponenty. Kvalitní zdroj je základ sestavy a doporučil bych ho tak či tak.

Osobně si myslím, že to zdrojem být může. (Je to ale můj osobní názor z informací, které jsi tu poskytl a mohl jsem to odhadnout špatně).

Edit: dneska mám s těma URL nějakej problém... :-D