Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde restartovat pc

Ahojky, mám cca 3 mesačný server win8.1 a pár dní dozadu som zaregistroval vytuhnutie systému po príkaze reštart. všetko sa ukončí, ale zostane svietiť kontrolka napájania a točia sa ventilátory. vyriešiť sa to dá iba dlhším podržaním zapínacieho tlačítka. následne ide systém normálne zapnúť. príkaz vypnúť ide úplne normálne. povypínal som všetky možné služby, odinštaloval programy čo niesú životne dôležité, prehodil v biose ide na ahci, vypol hybridný režim spánku, ale stále bez výsledku. neviete ma nakopnúť čo mám pozrieť a vyskúšat aby som vylúčil hw, alebo opačne sw problém? ďakujem za každú radu.

- ake vyuzitie ma vlastne ten "server"?
- preco je pouzity desktopovy OS?
- to akoze fakt bol disk/y pustene pod native ide mode, sorry ale server bez raid pola (aspon 2 disky v raid 1) si akosi neviem predstavit
- server a pozapinane usporne funkcie?
- server a desktop komponenty?
- ake je SW vybavenie toho servra?
- mam pokracovat?

- bodlo by vypisanie pouziteho HW vybavenia

je to vlastne iba kamerovy server beziaci nonstop
system bezi na SSD ADATA SSD Premier Pro SP900 128GB, IDE/AHCI som neriesil
doska je tam ASUS P8H77-M PRO,
CPU Intel Core i7-3770S,
grafika Sapphire Radeon HD 7750, 1GB DDR5 (128 Bit)
na nahravanie cca 30 kamier su dva 5TB disky.
SW je WIN 8.1, kamerovy soft od ALNETU, teamviewer a eset 8
usporne funkcie boli zapnute od instalacie, nakolko bol v rezime staleho zapnutia
nieje to plnohodnotny server, skor kamerove PC