Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevyžadované Podtaktování CPU

Zdravím,
Mám problém týkající se Procesoru. Příklad dokážu uvést jen u her (zvlášt u NFS HP 10 a Mafia 2), jelikož se mi to zatím jinde nestalo.
Nevěděl jsem jestli s problémem sem nebo do herní poradny, ale přece jen si myslím, že je to problém týkající se Hardwaru.
Jde o to, že i při nejvyšším grafickem nastavení je procesor využit jen na maximálně 25% což je od starších her logické, problém je ovšem v tom, že se při hraní zbytečne podtaktuje. Z 3.5 Ghz na nejnižší možnou frekvenci 1.33Ghz a hra se tímto jevem začne sekat a tak i nehratelnou..
Dokázali by jste mi poradit jak tomu předejít? sestava je uvedana v mém popisku

Tak po vypnuti samostatného cool n quiet se to nezlepšilo a z me neznámého důvodu se vysílá zvuk pouze pře HDMI. Cpu thermal trottle s cool n quit opravdu funguje takže za to díky, ale co teď s tím zvukem :/
Uprava: po zapnutí cool n quiet a ponechaném vypnutém cpu thermal trottle vše funguje jak má,takže moc díky za pomoc! :)

se nediv, když máš amdéčko, s tím jsem měl vždy problémy. Procesor běží na nižší frekvenci, buď že je nevyužitý a šetří energii nebo je přehřátý a nebo je to kvůli omezení tepelného výkonu. Zkus program throttlestop, nevím zda podporuje amd. Ale musím uznat, že procesor je to celkem dobrý, v multithreadu má výkon 75% mého procesoru v notebooku.