Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro studenta

Dobry den, ahoj,

chtel bych vas poprosit o pomoc s vyberem notebooku pro studenta.Není potřeba žádný velký výkon, na hraní her mám playstation takže tohle bude opravdu sloužit jen na psaní bakalářky , sledování filmů a internetu.
Do teď jsem měl netbook a ten je pro me uz ze vsech hledisek nevyhovujici.
Chtel bych:
Velikosti neco do 15,6´
Tak aby to zvladalo internet, filmy a kancelarske programy a pritom to bezelo plynu (tedy to, co ten netbook ani nezvladal)
Cena tak do 10 000
V ramci dane cenove kategorie co nejlepsi zpracovani, aby se mi po bezneho uzivani nerozsypal

Nemam prehnane pozadavky?:) Za kazdy tip budu moc rad

Můžu se zeptat, co máš teď? Moc si nedokážu představit, že bys mohl mít ještě něco horšího, jak tohle.

- procesor bych si ani nedovolil nazvat procesorem
- pomalý disk (dalo by se asi přežít)
- plastové (a neodolné) šasi

Osobně si myslím, že notebooky, které by mohly být víc k užitku, než ke vzteku začínají na cca 12k (a to především kvůli zpracování, pokud tedy nemáš návštěvy servisu jako koníčka)

Nestačilo by starý notebook nějak oživit? (víc RAM, přeinstalace systému...?)

Je to netbook, mozna by ho ozivit slo, ale ma to cenu? Precejenom je uz ctyri roky stary

Radeji bych tedy neco novyho , vetsiho. Nemam zase tak narocny pozadavky, pevne doufam, ze do deseti tisic se neco sezene.Pro studenta 2k navic, je docela dost

Já chápu, že 2k navíc jsou pro studenta dost. Sám jsem student a zapisuji na 13 let starém notebooku. Stačilo ho oživit právě zmíněným způsobem a na práci plně dostačuje. Koupit si notebook za 6 tisíc bude tragédie. Pokud tedy ten starý (který jsi pořád neupřesnil, co je za model) nekupoval taky za 6 tisíc, tímhle si nejspíš nepomůžeš, spíš naopak pohoršíš.

Ale já nechci kupovat ntb za 6 000.To byl jen příklad a zajímal mě názor někoho, kdo tomu rozumí.Toho procesoru sem se taky bál

V požadavcích mám napsáno že strop je 10 000. A nechce se mi věřit, že bych za tu cenu nemohl sehnat nic, co by nefungovalo na takový základní věci jako je office, net a filmy.Hry opravdu ne