Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FX 6100 vs Fx 6300

Zdravíčko :)

chci se zeptat jaky je rozdil mezi těmy procesory v praxi? :) obě jsou 6jádra, podobná frekvence.... četl jsem že fx 6100 je buldozer.... a že je o nejakych 10% horsi nez Fx 6300... cenově je rozdil 500kč :) za což mám navíc nějaky chladič když prihodim 200kč :) vyplatí se mi koupě FX 6100 + http://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-970/112017/p rodukt + mám 500kč k dobru na chladič fx 6300 + tu desku ale bez chladiče?

Osobně si myslim že fx 6100+ slušny chladič vyjde cenově na stejno jako základni fx 6300 bez chladiče..... navíc u FX 6100 mám diky lepšímu chladiči možnost taktu :)

momentalne vlastním athlon x4 740 a zjistil jsem že tento procesor nejak na hry nestačí tak bych si chtěl polepsit :)

I5 je na me cenově moc :) a myslím že I3 se nevyplatí na novějˇ´si hry :) nepotřebuju hig end pc.... ale rád bych si pěkně zahrál :)

děkuji P.s.: Grafiku mam GTX 660 :)

Já bych neporovnával procesor s chladičem a procesor bez chladiče...Vzal bych lepší procesor,tedy fx 6300.Taktovat se dá výborně.Za měsíc nacvakneš novej chladič a no problema.Mam taky tu Visheru a ještě se mi ho nepodařilo zadejchat a to dělam v sw s desítkama pluginu a stále si jen tak v klidu vrní :-D

prave vas názor je pro me zajimavy :) pokecat si s nekym kdo tu visherku ma zda za ty penízky stoji :) zda je to dobra koupe a zda se na nem da zahrát takovy ten zlaty stred :) nechci delat PC na kterem TED hraju hry na minimalni detaily vzhledem k tomu ze mam 660 gtx grafiku :) takze se rozmyslim mezi Fx 6300 a FX 8300 jeeenze jsem narazil na test kde je fx 6300 v zakladu proste lepsi a cetl jsem ze FX 8300 je jako by 4 jadro s 4 virtuálními... to fx 6300 ma 6 fyzickych jader? :)

źase u FX 8320 se mi nelibi TDP 125W preci jen mam 400W seasonica :) a to by uz asi nezvladl spolecne s GTX 660 proto se rozhoduju spise u FX 6300 :) jako novinka je ted FX 8300 95Tdp 8 jadro ale co jsem zatím videl jediny test je FX 8300 pod FX 6300 :) další volba by byla FX 8320e coz je uspornejsi varianta FX 8320 :)

Tak koukám, že v těch FX "traktorech" máš pěkný bordel.
AMD FX je modulární procesor = v každém modulu jsou dvě jádra:

FX 8xxx čtyři moduly/osm jader
FX 6xxx tři moduly/šest jader
FX 4xxx dva moduly/čtyři jádra
Ale pořád se jedná o stejný jeden křemík (I i II generace) různě po zamykaný a nastavený/instrukce.

ahaa :) takze jestli chápu ted dobře FX 8300 je usporna a o něco slabší FX 8320 v podstate jsou to stejne křemíky jak uvádíte :) v tom pripade by pro me byla jasna volba to FX 8300 :) podle toho co pisete je to vykonove nad Fx 6300 + přijatelná TDP :)

Jak píšeš"momentalne vlastním athlon x4 740 a zjistil jsem že tento procesor nejak na hry nestačí tak bych si chtěl polepsit :) "

Já měl AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+ a čekal jsem nárust cca 3krát a zatím jsem spokojen.V aplikacích které mi už padaly a drhly si Vishera jede v klidu na 10%

Takže posun tam ucejtíš