Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 a 2 síťové karty

Zdravím v tento slavný den,
Jelikož je v TV prd a všechny postahované dokumenty jsem už shlédl, jal jsem se hrabat ve stolním PC. Už delší dobu mám problém s konektivitou. Stránky se mi načtou (sice s občasnými lagy), ale stahování ze všemožných úložišť padá. Přitom na jiných PC v domácnosti stahování a brouzdání běhá bez problémů. Už jsem vyzkoušel vše možné, namátkou:
- připojení kabelem přímo do routeru
- připojení do jiného portu routeru
- odblešení
- povypínání AV (NOD32) + Superantispyware
- nouzový režim
- čistou instalaci včetně aktualizace ovladačů

Jednou z posledních možností byla vadná integrovaná síťovka. Dobrá, řekl jsem si a nainstaloval druhou.
Tady jsem ale pohořel. Windows 7 automaticky přiřadí kartě Neznámou síť a jejich volba nelze změnit. Už jsem prolezl net a našel fórum, kde si na stejný případ stěžuje jiný uživatel. Prý lze problém vyřešit úpravou registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles (u daného adaptéru změnit Category z 0 na 1) a restartovat. Ani to nepomohlo. Zlatý XP, jdu pít na žal!

Namátkou bych zkusil, jestli nemají stejnou MAC a nebo zda je správně nastavené MTU, to totiž způsobí podivné problémy, různé pomalé načítání a nebo nenačtení některých serverů, těžko se to odhaluje.

A nebo restartuj PC, mě se to taky stává u windows 7, že se prostě podělají, buď se na ně nemohou připojit zařízení (dhcp neodpovídá) a nebo prostě nějak se zasere nějaké routování a pak všechny http dotazy (mimo keep-alive ve stejném tcp) mají asi 2sekundové zpoždění, to dokáže brutálně zpomalit. Nepoužíváš další síťový interface, nebo sdílení internetu, ICS nebo most?

co to píšeš za blbosti, co míchaš nastavení sítového adaptéru a jeho konektivity s nastavením dementní záležitosti pro devečky a chlapečky a maminy zvané Windows Firewall, protože nálepky síť domáci a síť verejná a nevím jaká, prilepuje Windows Firewall.

.... :puff:

Windows Firewal ve Win 7 a vyšších už není

dementní záležitosti pro devečky a chlapečky a maminy

Pro původní dotaz:
Interní kartu ve Windows vypni
Na kartě vypni IPV6 + různé protokoly, které tam nepotřebuješ
Zkontroluj počítač na malware - to může být zdroj tvých problémů
ZKontroluj, co vše se ti spouští po spuštění

Pokud chceš experimentovat dál, pak si spust tohle v příkazovém řádku. První příkaz normálně, na druhý budeš potřčbovat spuštění jako admin:

ipconfig /flushdns
netsh interface ip reset >null

Pokud si myslíš, že máš problém s firewallem, pak opět příkazový řádek jako admin:

; reset WinSock
netsh winsock reset
; reset firewallu
netsh firewall reset
; preinstalace firewallu
rundll32 setupapi,InstallHinfSection Ndi-Steelhead 132 %windir%\inf\netrass.inf

Windows Firewal není záležitosti pro devečky a chlapečky a maminy ?

Síť domáci, síť pracovní, síť verejná nejsou nálepky pro maminy a chlapečky ? Tak co to je ?

Pravidla pro jednotlivé profily nejasná, zjistit je, pripadne editovat, potreba tak týdenní školení u Microsoft-u.
Kde jaký upadater čehokoli, kde jaká blbost si leze na neznáme servery a nejde jednoduše sestrelit tyto jejich aktivity, dlouhé desítky to nelze geniálnim Windows Firewall-em ukontrolovat. Tak k čemu je ? K ničemu, dlohé desítky let k ničemu. Zbytečná, nefuknční záležitost.

.... :puff:

To, že se ti přednastaví profil firewallu tak, aby to byli uživatelé schopní pochopit (síť doma, síť v práci, veřejná síť) nepovažuju za špatné. Samotný firewall pak hračka pro maminy opravdu není a je funkční.

Co se týká pravidel, jsi na tom úplně stejně jako u konkurenčních produktů - musíš tomu rozumět.
Na rozdíl od pseudofirewallů, které jsou součástí antivirových internet security řešení jsi schopný tam pravidla nastavovat, mazat apod. a nejsi závislý na rozmaru autorů.