Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aký procesor do staršej základnej dosky

Zdravým mám zakladnu dosku GIGABYTE GA-P55-US3L Chipset P55 Socket 1156.Procesor i3 530 2.93Ghz chcel by som tam dat i5 štvorkovej rady, len neviem čí sa da do tej dosky osadiť.Mám tam ešte 8Giga RAM a 750W zdroj za každú pomoc som vdačný.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

doska podporuje len xeon x3426/3450/3480,takže zakúpením xeonu x3430 nezískaš nič,doska ho nepodporuje,odkaz na cpu support pre dotyčnú dosku tu už máš,takže si môžeš pozrieť,čo sa tam dá použiť,stačí kliknúť na ten odkaz a čítať,čítanie Ťa tu nikto učiť nebude......

Přeložím celkem arogantní odpovědi ostatních "expertů" do slušné a lehce pochopitelné řeči - uvedený procesor není na seznamu podporovaných procesorů dané desky a nikdo z přítomných s danou kombinaci nezkoušel, takže neví, jestli fungovat bude nebo ne. Trochu nechápu, že jím stojí odpovídat na něco, na co vlastně nemají odpověď a to jenom proto, aby něco napsali.

Daný procesor sice není na seznamu podporovaných procesorů dané desky, takže nejspíše fungovat nebude, ale jak správně píšeš, možné je všechno a třeba danou kombinaci již někdo vyzkoušel a třeba normálně funguje. Bohužel tady to nikdo nezkoušel, takže ti tady nejspíše nikdo neporadí. Zkus ještě pohledat na Google i odpovědi z anglických fór, třeba se tam dozvíš něco určitějšího.

Než jsem něco stihl dohledat, tak už nešlo příspěvek editovat:

Ten procesor se od ostatních Xeonu dané řady trochu odlišuje a je dost málo MB, kde prokazatelně funguje:
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Xeon/X3430.h tml#mb
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Xeon/X3430_m otherboards.html

Třeba u takového X3450 by to nebyl žádný problém: http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Xeon/X3450_m otherboards.html