Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s lehčím upgradem pc

Dobrý den, chtěl bych poradit od Vas, co se vyznáte v hardwaru. Jde o to ze pri hrani her (ani nee tak náročnych) kdyz si zapnu mozzilu, chrome kde si pustim například YouTube s hudbou se mi snižují fps a občas dropuji az na minimum. Počítač ještě porad nemam zas tak špatný, ram 2x2gb, nvidia gts 250, amd phenom 2 (2 jadra po 2,8Hz). Moc se v pc nevyznam tak nevim kde je problém. Rad bych treba zakoupil novou grafickou kartu, ale nevím zda nebude problém například v harddisku, nebo tak:( kdyby se nasel nekdo, kdo mi poradi, byl bych hrozne rad. Preju hezky den!

jakej máš windows?
Je logické, že pokud máš zapnutý prohlížeč (zejména žrouta jako je Chrome), přehráváš hudbu a zárověň hraješ tak jdou FPS dolu. Pokud povypínáš nepotřebné procesy, toolbary, torrenty, cleanery, antiviry a další hovadiny tak bys tím část výkonu mohl získat.
Také by bylo fajn napsat u jakých her konkrétně..

Pokud máš gts250ku 1gb, tak zlá pak nebude. Lepší bude upgrade procesoru, dvojádro už nemusí stíhát novou grafiku co koupíš.
Tuto kartu vlastním v kancelářském počítači od firmi zotac, podporuje i taktování které jsem nikdy nevyužil - jen regulaci větráčku. Na střední detaili ve hře Skyrim plynule a nádherně. To už je ale na tří jádru s taktem 3.20.

Já osobně mám 4 jádra 3.30 a u některých her je více zatežený ten procesor, než grafika s obyčejnou HD6770 s 1GB a ještě dnes rozehraji i Far Cry 4 - sice na minimální, ale i tak plynule. Hry do roku 2012 mám na vysoké a grafika nádherná, takt je tam okolo 850.

Mé procesory jsou všechny také AMD, jinou do ní dát nemužeš.

Kartu mám jak říkáš 1 GB, akorát že od Gigabytu (myslím). Právě že s tou grafickou kartou, kterou mám už 4. rokem spokojenej a pořád na ní hraju nový hry na skvělý grafice bez problémů. například : Co jsem zkoušel, Tomb Rider na vysoké rozlišení a pořád držela. nejnovější World of Warcraft s novými a náročnějšími texturami naprosto v pořádku bez ztráty FPS. Držím je kolem 90. Pokud teda nezapnu vyhledávač, nebo tak. potom se drží na 40 a dropujou na 10.

Myslíš že mám lehce zainvestovat do procesoru ? Nechci na druhou stranu kupovat hodně drahý procesor, který mi bude potom na nic, když ostatní komponenty nebudou zvládat nové hry. Spíše abych mohl bezproblémů hrát napřílad World of warcraft, s puštěným playlistem na internetu a hrát. Snad mi rozumíš :)