Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatný HDD?

Zdravím, už nějaký čas mi rachotí v HDD tzv. (škrábání). PC mám už cca 7 let. Zkoušel jsem test v HD Tune a vše se zdá být v pořádku, jen nevím co znamenají ty propady v grafu. Myslíte že bude lepší jej vyměnit? Nejvíce "škrábe" např. při otevírání složek, instalací programů atd. Jinak je v klidu. Předem děkuji za rady.

view-89HDD_test.jpg

to je normální vlastnost disků, že při seeku jsou slišet (ryhle se pohybující hlavička disku), jinak spíš by bylo vhodně sledovat SMART disku (karta Health), co se týče propadů tak mohla třeba nějaká aplikace zrovna šáhnout na disk (indexace, swap atd. pak došlo k propadu v grafu).