Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace OS

Zdravím. Rad bych Vas požádal o radu. Chci nainstalovat OS na starší pc. Vlozim instalační CD, nastavim botovani. Pokračují v instalaci, necham zformatovat disk (připomínám, ze ma 40 GB, myslim, ze to musí stačit), vše jede jak ma, ale při kopírování souboru to vyhodí chybu, ze nelze zkopírovat soubor „X" (pokaždé je to jiný, např offlfdrW.chm , gedwipes.dll). Zkusil jsem základní nastavení BIOSu, jestli se v tom někdo nevrtal nepomohlo to. Myslel jsem si, ze je špatný HDD, proto jsem ho zkusil do druhého PC, kde OS SEL bezproblemove nainstalovat. Vázne už nevím, co s tím
Děkuji za všechny rady.
P.s omlouvam se za text, píšu z mobilu.

Omlouvam se, toto to děla při instalaci Win XP, když jsem zkusil Win 7, tak to nahlásí hned na začátku ze Windows nenašel disky, což je zajímavý, protože v BIOSu normálně jsou a XPcka je našli.
Co se Týce HW tak ten je pro me neznámy, jen mnou je tam dana grafika MSI fx5500 8x.

V tom případě si musíš zjistit, co je to za hardware a vložit mu tam medium s ovladači řadiče disku.
Obvykle je na desce napsaný výrobce a typ desky.

Další možnost je nainstalovat Windows 7 na tvuj disk jiném počítači a pak to zkusit vrazit do toho původního. Občas se z toho Windows vzpamatují, Windows 7 jsou v tomto ohledu tolerantnější.

- z akeho media sa instaluje to XP-cko pripadne 7-micka? (CD,DVD,flash disk)
- je medium na 100% v poriadku? (opticke nieje poskriabane, flash disk je spravne urobeny, nieje nejako upraveny, ...)

- otestovat spravnu funkcnost HW napr. pomocou live verzie Linux-u download.php navod na pouzitie documentation.php
- testnut pamat RAM a HDD - download.html - su tam nastroje na oboje

- ale este predtym otvorit PC case a zacat citat, konkretne precitat si znacku HDD (aby sa pouzila utilita na otestovanie HDD - podla vyrobcu) a typ dosky (je potrebne to vediet koly ovladacom do instalovaneho OS)

A doběhne ta instalace? Nebo to skončí nějakou chybou? Mám doma třeba instalační CD s Win 2000 a tam to vždy asi u osmi souborů pindalo, že nejdou zkopírovat. No, tak nejdou, jelo se dál a systém se dobře nainstaloval.
Pro jistotu zkus vyměnit kábl k mechanice.