Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co vylepšit v slabém PC

Zdravím,
potřeboval bych poradit co koupit lepšího do PC. Zda třeba není jen jeden komponent výrazně slabší a tak brzdí všechny ostatní a tak.
Více méně moc od toho neočekávám, hraji jen League of Legends, občas Gothic 3. Obojí tak nějak jede, ale např. u lolka nemohu si pustit do pozadí hudbu v prohlížeči, protože se hra začne jemně sekat z 50fps na třeba 10-20. A Gothic 3 hraji na strední detaily a občas se to taky nepříjemně zasekne.
Počítač jsem pořídil za 2500kč, takže žádné pecky na tom hrát nechci, ale rád bych ho trochu zrychlil.
Sestava:
Procesor: Intel Core 2 Duo E7300 2.66GHz
Ram: DDR 2, 3GB
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 650/1GB
Nevím co dál napsat, kdyžtak řekněte a vyzjistím.

Přeji příjemný zbytek večera. A moc díky za odpovědi.

Ještě taková podotázka, viděl jsem jak borec taktuje PC v biosu. Vypadalo to jednoduše. Myslíte že i to by mohlo pomoci?

Prodal jsem právě muj "starý pc", který byl velice slušný pořizovací ceny 35000 a ješte v záruce, ale zjistil jsem že to pro mě bylo zbytečné tak jsem ho prodal za 30000. A obratem jsem si koupil pc od toho co si kupoval ten můj. Tak proto mi ho nechal za slušnou cenu.

Základní deska(nevím zda je to ono opsané z CPU-Z):

Gigabyte Technology Co. Ltd.
Model: EP35-DS3L
Chipset: Intel P35/G33/G31

Tak této transakci nerozumím. Koupil jsi počítač evidentně starší,který nelze smysluplně upgradovat. Na motherboard se socketem 775 nic převratného nedáš a kupovat do této sestavy SSD disk je s prominutím pitomost. A dobrý,který by sloužil leta jsi dal pryč. :-?

Byla jiná doba, hry jsem nehrál a nějak jsem neuvažoval, že bych někdy začal více hrát. Říkal jsem si stačí mi pc jen na internet. Auto se sralo, neměl sem peníze na opravy tak první co bylo po ruce na zbavení byla pro mě už zbytečná herní mašina. Teď mám podle mě velice slušnej pc dohromady za 8500kč.

Napis kolko do toho chces investovat penazi...
Ale na tvojom mieste by som si kupil SSD disk na zrychlenie celeho systemu a RAM by som dal na 4 GB (asi tam mas 1GB a 2GB tak vymenit aby obe boly 2 GB)
Grafika neni az tak zla ale keby si mal aspon GTX 660 to by bolo fajn ale tak neviem kolko chces investovat do toho...
Windows mas hadam aspon Window 7 ?! nie ?!

Peníze třeba do 5000kč, jen aby to mělo nějaký smysl. Aby to prostě potom bylo vidět.
RAM tam mám 3x po 1GB - bohužel jeden slot nějak blbne, pokaždé když do pc nějak narazím(stačí i málo) třeba vysavačem tak nastane modrá smrt a musím ramky povytahovat a zas dát zpět až potom to zas jde.
Windows je tam 7.

Nepochopil jsi - jako celek to je za dobrou cenu, ale upgrade nemá smysl, to by byly vyhozený prachy.
Pokud to koupil už s úmyslem na nový hry, nebo už při koupi počítal s upgradem, tak ano, to byla blbost to kupovat, to mohl rovnou koupit lepší. Sama o sobě ta sestava byla za dobrou cenu, je spousta starších her, co se na tom dá hrát.

No ak planujes tych 5000 investovat tak SSD disk ak si kupis tak system Windows ucite zbadas ze je svižnejsi a rycheljsi ale koly staremu chipsetu tento si kup (neni to ziadna pecka)
SSD disk: http://www.alza.cz/kingston-ssdnow-v300-120gb-d368 937.htm
+
tato Grafika: http://www.alza.cz/gainward-gtx750-ti-2gb-ddr5-d53 0445.htm
a to mas 5100 Korun.
----
Kedze mas len 3 GB Ram tak predpokladam ze tam mas 32 bit Windows. Takze SSD disk mozes mat na Windows a 1-2 neake hry a na ten druhy disk (ten co mas teraz) mozes instalovat dalsie hry a videa a obrazky atd...
Ak mas aspon 400 Wat zdroj tak tu grafiku si kludne mozes kupit

Zdravím,
dostal jsem ještě jednu radu vylepšit to o :

Procesor: Intel Pentium G3258
Základní desku: MSI B85-G41 PC Mate - Intel B85
Chladič: SilentiumPC Spartan PRO HE924
Ram: Kingston HyperX Fury Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1600

Co na to říkáte?

Jinak o moc jsem limit peněz nepřešel. Tento uprage me stál dohromady 6100kč. A to jsem ještě musel dokoupit jeden pevný disk, protože jsem tam měl IDE a ten do desky nepasoval. Ale ten jsem kupoval v bazaru, jinak vše nové. Nepříjde mi to velká investice na to že teď PC jede několikrát tak lépe.

Doporučil mi to jeden odborník. A rozhodně jsem udělal dobře.
Zrovna jsem doinstaloval windows a všechny ovladače.
Procesor jsem nataktoval z 3.2GHZ na 4.5GHZ.
První test byl na League of Legends, dříve 30-40fps na střední detaily, když jsem zapl prohlížeč tak 10-20 už prostě nehratelný.
Teď na full detaily stabilně 190fps a to se zapnutou muzikou v prohlížeči. Opravdu jsem neskutečně překvapený, že za tak málo peněz hodně muziky.
Přemýšlel jsem že bych to nataktoval na ještě více, prý se dá v pohodě 4,7ghz, ale je to na úkor velké spotřeby.
Toto mi naprosto stačí. Teploty procesoru v zátěži zatím nejvíc 60C a normálně kolem 40-42. Opravdu jsem nečekal, že to takhle krásně pofrčí.