Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínání PC

Dobrý den,
mám menší problém se samovolným vypínáním. Počítač se nejspíš vypíná náhodně. i když jsem si všiml jistého zvýšení pravděpodobnosti vypnutí. Při vypnutí první vypadne obraz (monitor se "odpojí") a poté (asi po 5-10 vteřinách) se zasekne zvuk. Všiml jsem si, že při výpadku obrazu jde třeba stále slyšet písnička, ale skype hovor už ne. V PC viry podle antiviru a testu po restartu nemám.

Děkuji.

Málo teplovodivé pasty ? Té pasty se tam dává minimum, jen takový "film". Pokud se dobře dívám, tak maximální teplota tvého CPU je nějakých 71,4°C. Pokud máš teploty 80 až 84°C, tak je jasné, že se ti to přehřívá, nebo spíš peče ! Pokud sáhneš na chladič musí být teplý, pokud není je špatně uchycený, pořádně to zkontroluj. Taktéž zkontroluj ventilátor na chladiči, jestli se točí, jestli není náhodou přidřený.

Tak pak je teplovodivá pasta asi dobrá. 71,4°C není maximální teplota, ta se pohybuje někde kolem 100°C. 71°C je normální teplota za normálního stavu. Já tu mojí vytáhnul při testu procesoru, kdy byl výkon procesoru kolem 99,5% (psal jsem, při PLNÉM výkonu). Chladič je dobře uchycený a ani ventilátor není přidržený (počítač jsem nedávno čistil a všechny periferie jsem z něj vytáhl a dal zpět, protože jsem si myslel, že problém může být tady. Problém však přetrval.) Normální teplota mého procesoru se v této době pohybuje okolo 40°C, což je, podle mého názoru, víc než dostačující.

A kde jsi na to přišel, že max. teplota tvého CPU je kolem 100°C ? Pokud se dobře dívám na stránky Intelu, tak tam vidím 71,4°C, žádných 100°C. Odkaz máš tady: http://ark.intel.com/products/39107/Intel-Core2-Qu ad-Processor-Q8300-4M-Cache-2_50-GHz-1333-MHz-FSB

Takže když si sáhneš na chladič, když má tvůj CPU 80-84°C je teplý, horký ? Pokud máš teplotu 40°C v idle, tak to je v pohodě, ale v zatížení ji máš vysokou.

Oficiální intel fórum a oficiální pracovník fóra
To, co je napsané v popisech nemusí být vždy pravda. Já tento procesor vlastním už 5 let a za tu dobu jsem měl i horší chladiče než je tento. Pamatuju si dobu, kdy tento procesor při plném vytížení (od výroby, s oficiálním intel chladičem a bez zásahu z venčí) překračoval teplotu 90°C. Procesor se vypne až po dosažení 100°C, takže přehřívání nebude můj problém.
Program co jsem použil OCCT sleduje všechny jádra, já vzal ale v potaz jen to jedno (Core0), které mělo největší teplotu. Ostatní 3 jádra se pohybovali někde na 60-75°C.

Jak myslíš, já se s tebou dohadovat nebudu. Procesor nevypíná, vypíná se počítač aby předešel poškození CPU. Kritickou teplotu lze nastavit v BIOSu. Ano, nárazově vyšší teplotu CPU přežije, ale provozování na vyšší než max. teploty ten CPU upečeš.

Takže.. Vypnul jsem vrtuly a chladič by ho dokázal uchladit i jako pasivní. Teda, při malém výkonu (teploty bez vrtule nešli přes 50C). Při zapnutí testu vydržel minutu a půl bez vrtule, pak dosáhl 95C a test se sám vypl. Já zapl vrtuly a PC stále jede. Chladič je přimáčknutý nadoraz a je na něm tak málo teplovodivé pasty, že jsem se bál, jestli to bude stačit.

Re: [UPRAVENO] Dobrý den,
mám docela velký problém se samovolným vypínáním PC. Počítač se nejspíš vypíná náhodně, aniž by záleželo vypnutí na spouštění určitého procesu či nějakém intervalu, i když jsem si všiml jisté pravděpodobnosti vypnutí při zvýšeném výkonu. Při vypnutí nejdříve vypadne obraz (monitor se "odpojí") a poté (asi po 5-10 vteřinách) se zasekne zvuk. Všiml jsem si, že při výpadku obrazu jde třeba stále slyšet písnička, ale Skype hovor už ne. V PC podle antiviru a testu po nemám žádné viry.

Děkuji.

může to být hw chyba - studený spoj na desce. kromě pokusu o nějaké zapečení neřešitelné. v záruce ať to řeší prodejce.
nebo špatný kontakt grafiky ve slotu nebo pomocného napájení.
pro jistotu projít i prohlížeč událostí, jestli z těch časů není chybová hláška (kromě pádu systému).

hop hop hop. (asi azurit)

nebo špatný kontakt grafiky ve slotu nebo pomocného napájení.

někdo něco kontroloval?

podle toho bizardního chování: jde o grafiku s hdmi výstupem a jsou tam doinstalované i ovladače hdmi audio? jestli jo, zakázal bych je, stejně se nejspíš nepoužívají.

jinak zůstává původní předpoklad: pokud není v té době nic jiného v prohlížeči událostí (logy system, měně pravděpodobně aplikace), půjde o hw závadu.