Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače NVIDIA High Definition Audio - nefunguje mikrofon

Dobrý den,
dnes jsem zjistil že mi nefunguje mikrofon, tak jsem něco zkusil a došel jsem k tomu že problém bude v ovladači a jak jsem nainsaloval ovladač tak mi psalo že " tato sada ovladačů nepodporovala žádný ovladač" prosím o pomoc
zvuková karta:NVIDIA High Definition Audio

Změna předmětu, původně: Ovladače
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

- kedze odpoved neprichadza a nemam cas tu byt do neviem kedy, tak obecny postup:

- pozri si v biose, ci mas zapnutu zvukovku (HD audio alebo nieco podobne - enabled) a ako je nastaveny predny panel (HD audio alebo AC97) prepnut na HD (koly autodetekcii pripojenych zariadeni)
- skontroluj fyzicke zapojenie predneho panela k zakladnej doske/integrovanej zvukovke
- skontroluj si v spravcovi zariadeni ci je okrem nvidia zvukovky (sluzi na prenost digitalneho audia cez HDMI a DP) aj Via zvukovku, ak nie tak doinstalovat
- skontroluj si predvolene prehravacie a nahravacie zariadenia
- ak su sluchadla s USB pripojenim, tak nezabudni na to, ze maju v sebe integrovanu zvukovku/A/D prevodnik, a je mozne, ze OS pren nema nativne ovladace a je teda potrebne ich nainstalovat