Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní notebook z druhé ruky?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se vyplatí koupit starší herní notebook. Díval jsem se totiž na nějaké recenze a například následující notebook je 5 let starý a podle parametrů by měl být srovnatelný nebo i výkonnější než nové herní notebooky s cenou kolem 20 tisíc.

http://www.zive.cz/clanky/asus-g73jh-maximalni-vyk on-v-notebooku/sc-3-a-150905/default.aspx

Nemáte někdo zkušenosti s staršími herními notebooky co se týče kupříkladu podpory grafické karty na nové hry, případně jejich poruchovosti?

Děkuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

těch 5 let jsem napsal proto, že jsem přidával tak starou recenzi s herním notebookem, co měl asi jako jeden z prvních i7 procesor a ty se za posledních 5 let příliš nezměnily (zvýšení výkonu jen v desítkách procent). Samozřejmě bych si tak starý notebook nekoupil. Reálně jsem uvažoval tak 2-3 roky starý.

Je to tak,pokud je NB vybaven výkoným CPU a grafikou a tím pádem stojí kolem 20k,neznamená to,že může být trvale zatížen na maximum hranim her. Proč by jinak výkoné grafiky obsahovaly 3 ventilátory,kdyby to šlo, uchladit malým notebookovým větráčkem velikosti pivního víčka.

Vsetko zalezi od toho ako stym notebookom ten majitel zaobchadzal a ci sa o neho aj staral !
Ak ten majitel je neaky mlady prcek tak ten notebook by som nekupoval urcite !
A ved hod sem link alebo nazov notebooku o ktory mas zaujem a kolko za neho majitel chce a mi ti tu napiseme ci sa to oplati kupit alebo radsej kupit notebook za tych 20 000 kroun ktory ma aj zaruku ;-)

Díky, ale zatím se jen rozkoukávám, nemám ještě žádný vyhlédnutý, leda že by někdo tady o něčem věděl ;-) S tím přehříváním to je určitě pravda, většina notebooku má grafickou kartu připájenou na základní desce a pokud odejde, tak už to můžu zahodit ::)
A co se týče těch prcků tak fakt nevím, já když jsem měl svůj první pc tak sem cpu i gpu dokonce podtaktovával, aby nebylo slyšet větráky a na ty hry co jsem hrál mi to bohatě stačilo, takže to bude také kus od kusu ;-)