Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook a procesor 2020M a I3 3110M

Zdravíčko.
Potrbujem radu a tak sa obraciam na túto poradňu.Mám tento notebook ASUS X75VB-TY073 v konfigurácii : Intel Pentium 2020 Ivy Bridge, 17.3 "1600x900 lesklý, RAM 6GB, NVIDIA GeForce GT 740mm 2GB, HDD 750GB 5400 otáčok, DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, Webkamera 0.3 Mpx, HDMI, USB 3.0, ...
Mám doma procák Intel core I3 3110M. Chcem ho dať do toho noťasu , rozobrať ho je záležitosť 10 minút a aj potom zložiť. Ale , problém je v tom , že ak do noťasu dám ten Intel I3 tak noťas nabehne a ide bez problémov , WIN 7 si po reštarte natiahne grafiku ( I3 ju má lepšiu ako 2020M)...aj teploty sú v norme priemerne 40 stupňov , proste tak ako pri tom 2020M. Avšak po pol hodine niekedy až po 1 hodine sa noťas vypne. Socket je ten istý samozrejme , však ináč by som ten Intel I3 tam nedal , do tejto rady noťasov išli Pentium 2020m , Intel I3 a aj I5. To vypínanie asi spôsobuje BIOS. Teda môj názor. A presne na toto sa chcem opýtať – čo asi spôsobuje to vypínanie? Za všetky rady vopred ďakujem.

No práve , ja som dosť amatér v aktualizovaní biosu a sám do toho šahať nechcem. Takto , mám 40 rokov a som automechanik , autá to áno ale do PC som skoro dutý. Ako WIN si nahodím a takéto základy to hej a dačo v registroch pohrabať ... ale bios neviem meniť predsa len to treba vedieť a tak.

Tak som trochu pátral po doske v noťasi a chipsete a našiel som toto :
BGA1023 / BGA1224 / Socket G2 chipsets
Chipset Supported CPU families
HM75 Express Intel Core i3 Mobile, Core i5 Mobile, Core i7 Mobile, Mobile Celeron Dual-Core, Pentium Dual-Core Mobile

Takže by mi to malo fungovať lebo doska aj chipset tento I3 podporuje.
V angličtine som slabý , ale ak tomu dobre rozumiem tak to by malo byť ono. Potvrdí mi to niekto či sa nemýlim? Ďakujem.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chipsets%29 /HM76_Express.html

A ak to sedí tak to vypínanie bude spôsobené fakt tým nesprávnym BIOS-om. Na stránke ASUS je najnovší bios z týmto dátumom 2013/06/28 a ja mám v notebooku tento 06/04/2013. Môže to mať súvis s tým vypínaním?