Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kancelářský (herní) PC

Zdravím,
Chci se Vás zeptat, zda by na základní desce Asrock Q1900M nebo Q1900M Pro3, po přídání lowend grafické karty (HD X450 / R5XXX nebo GT 210 - 740 = prostě grafiky do +- 1500) a osazení 2 nebo 4 GB RAM DDR3, šlo hrát máně náročné tituly (Minecraft a internetové hry)?
Zkrátka jestli se vyplatí jít do BGA procesoru Celeron J1900 (4jádra, 2 GHz) na kancelářskou práci, prohlížení internetu a občasné nenáročné hraní her při kterém by "výkon" grafické karty nebrzdil procesor nebo si připlatit a jít do Pentia G 3250/58 a deskou se soketem 1150 s totéž grafickou kartou (HD X450 / R5XXX nebo GT 210 - 740 = prostě grafiky do +- 1500)?
Predem děkuji za jakékoliv rady a přeji Vám hezký den.

No vím že to Pentium a sc1150 by bylo výkonější, ale jde o to, že rozpočet je velmi omezený a nevím jestli se s tím pentiem vejdu do rozpočtu a říkám si, že na převážně kancelářskou práci by stačil i ten Celeron J1900, protože kdybych šel do 1150 a dal tam levnější celeron tak si myslím že v tomto připadě je více 4 jádrový J1900 než 2 jádrový Celeron G18XX do 1150.
Ovšem zase na druhou stranu, jestli při hraní, vemu asi to nejnáročnější, co by se na sestavě hrálo, Minecraftu bude stačit ten Celeron J1900?
Kazdopádě děkuji za Váš názor a čas.

nn to není pro mě, je to pro známého který je v počítačích ehmm, no ví že se dá jít na internet a jediná hra která ho baví je nejaká internetovka a Minecraft(jen občasně) a sledování filmů a psaní textu ve wordu. proto se ptám zdě, jelikoš s BGA nemám zádnou zkušenost. Ta grafická karta je tam z důvodu toho minecraftu, který by na integrované nešel tak plynule. Děkuji za reakce.