Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kod chyby 800b0001 při instalaci XP

provedl jsem format disku NTFS a chci nainstalovat čisté XP profesional .
Při instalaci přišel program k dokončení instalace kde se zastavil a napsal hlášku
// Instalačnímu programu se nepodařilo nainstalovat katalog produktů //
Když to otevřu tak tam mám kod chyby 800b0001 . Co s tím? dál mne to nepustí .

ne vytvořil jsem obraz z oginálního CD od kamoše . Instaloval jsem ho na více PC a fungovalo . Instlačka je z roku 2002. Problém který řeším že jsem dostal PC od kolegy a nemá k tomu žádnou dokumentaci . Z Biosu jsem vyčetl že jedná asi desku MSI , procesor Intel 485 -- 1.7 Gh , Grafika Nvidia GeForce 6600 GTV -- Gainward , Disk 20 Gb , Boot CD-Rom , Pamět 640 kb vnitřní , fizická 392198 kb . Ale hlavní problem je vtom že instačka se rozběhne ale zastaví se např. na souboru .cab dále na souboru např, soubor.DL_ atd. Techto souborů je v instačce hodně . Takže mám pocit že instaláční CD si s těmito soubory neumí poradit . Asi schází neco na rozbalení? Podotýkám že je to zformátovaný disk bez OS - takže čistá instalace .
Děkuji za odpověď

K řešení problému, musíte inovovat základní desky na nejnovější verzi systému BIOS a spusťte znovu instalační program [/ Apostrof]

Otazka k této odpovědi. Podle mne je Bios v pořádku , možná ne aktuální ale stejně bych se k aktualizaci nedostal pokud nemám Operační systém a připojení k internetu .

Tak jsem si ten BOOTSECT.bif soubor stáhnul ale co s ním ? Když jsem dal PC ( funkčí s WIN 7 Pro //které jsem nainstaloval z XP ) prohledat nenašel nic. V instalačním CD našel
Bootsect.exe - 14.7.2009 95kB boot (F)
Bootsect.exe.mui

Začínám se v tom ztrácet jak procházím různá diskuzní fora a všechno co se probírá je pro mne zajimavé a myslím si že všechno musím vyzkoušet.

Ale abych se vrátil proč tu jsem.
Začal jsem s WIN 95 a pak jsem přecházel na 98, XP. WIN 7 (měnil jsem desky,grafiky.disky atd. aby mi to šlapalo) a vždy v pořátku !

Problém který řeším že jsem dostal PC od kolegy (funkční) a nemá k tomu žádnou dokumentaci . Z Biosu jsem vyčetl že jedná asi desku MSI , procesor Intel 485 -- 1.7 Gh , Grafika Nvidia GeForce 6600 GTV -- Gainward , Disk 20 Gb , Boot CD-Rom, DVD , Pamět 640 kb vnitřní , fizická 392198 kb .
1 ) vzal jsem vlastní disk provedl jsem format disku NTFS a chci nainstalovat čisté XP profesional . A ejhle ono mi to nahlásí NTLDR nenalezen !
Proč ? Po formátu by to mělo být v pořádku.Ne ? Vyřešil jsem to dokopírování souborů boot.ini,ntdetect.com,ntldr. Je to správně ?

2) Disk jsem našel a začal instalaci kde jsem skončil na chybě 800b0001.// Instalačnímu programu se nepodařilo nainstalovat katalog produktů //
. Co s tím? dál mne to nepustí . Co to je ? Že by hardwer // tak jsem vyskoušel jiné paměti ,disky ,mechaniky , nastavení Biosu // ale problém byl furt stejný// Nakonec jsem se dostal dál ale štve mne že nevím proč jsem se dostal dál (asi nějaká náhoda) Proč ?

3) Nakonec jsem se dostal dál ale instalace doběhla k dokončení instalace kde mi žačala hlásit soubor nelze zkopírovat a nabídka ( Opakovat nebo přeskočit ) opakování nefunguje takže přeskočit (hlavně když naběhne pak to opravím např. reinstal nebo update) takže překočit a ejhle ono to zase něco nainstaluje a opět přeskočit další soubor další,další,atd.
Ale hlavní problem je vtom že instačka se rozběhne ale zastaví se např. na souboru .cab dále na souboru např, soubor.DL_ atd. Techto souborů je v instačce hodně . Takže mám pocit že instaláční CD si s těmito soubory neumí poradit . Asi schází neco na rozbalení? Podotýkám že je to zformátovaný disk bez OS - takže čistá instalace .
Proč ?

4) Tak si říkám špatné instalační CD , naštěstí mám několik kopií záloh instalačních disků ale výsledek ten samý !!!
Startovací záchranou disketu jsem si udělal ale jsem ji nenašel ,možná si ji něgdo pučil .

5) takže další postup //stáhnu si instal ISO ,otevřu v Neru a vypálím obraz CD a mám novou instalačku //
ale instalace z něho nejde, klíč mám z orginálu.(Podle webu instalačky jsou stejné k určíté verzi jen potřebuješ oginál KEY ) Když se podívám na stažený disk je tam
[AutoRun]
open=setup.exe
icon=setup.exe,0
další
desktop.ini
[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell 32.dll,-21815
ale mám pocit že ten příkaz nemá kdo spustit , poněvadž na zformátováném disku není žádný OS ,takže co jsem stáhl jsou jen nástavby OS ? Jak můžu spustit ten soubor setup . exe po zformátování disku?

6) Nápad ----
Můžu požít disk z jiného funkčního PC 1 na jakémkoliv jiném PC 2 aniž bych došel o hardwerovou konfiguraci z PC1 ?
Tato možnost mne napadla// to že bych PC 2 rozjel z jiného už funčního disku připojil bych disk PC1 disk PC2 bych připojil slave a nainstaloval OS spuštěním souboru setup.exe , tim by se mi nainstaloval systém na D: ,tim mám na disku systém . Odpojim disk z P1 a vrátím ho zpět na P1 .
Teď na nefukční PC dám disk D: s jíž nainstalovaným systémem , co se stane ? Nic protože je D: ?
Nebo to můžu nějak změnit ?

Mužete mi odpovědět k těmto bodům ?

Nainstaloval jsem již x OS bez problémů ale s tímto se trápím už celý týden po pracovní době.
Pomozte
Děkuji za odpověď
__________________________________________________ __________________________________________________ __________

funkčí s WIN 7 Pro //které jsem nainstaloval z XP

nezlob se, ale tobě bych instalaci windows nesvěřil ani náhodou.
windows se instalují po nabootování z vlastního cd/dvd.
spouštět instalační dvd jiného systému z běžících windows je šílené, i když jak vidno - i s takovými uživateli už ms počítá.

Můžu požít disk z jiného funkčního PC 1 na jakémkoliv jiném PC 2 aniž bych došel o hardwerovou konfiguraci z PC1 ?

ne. a na disk d: zapomeň, xp změnu pořadí disku nerozchodí.

jen info: typ desky vyčteš třeba programem nssi z nějakého bootovacího média. nebo ten krám otevřeš a přečteš si popis na desce - bude největšími písmeny.

Precital som si toto vlakno nie jedenkrat a zistil som:

1. za 20-dni od 4.01 po 24.01 si nedokazal otvorit bednu a precitat presny typ zakladnej dosky (dva, alebo styri srobky). "asi desku MSI". Presny typ je napisany priamo na doske.

2. "dostal PC od kolegy a nemá k tomu žádnou dokumentaci", ziadny problem, dokumentacia je na webe vyrobcu zakladnej dosky.

Okrem toho je zaujimava komunikacia:

Otazka: S2 [188.167.6.xxx], 04.01.2015 22:45 // na aky HW sa instaluje win XP?
Odpoved: ne vytvořil jsem obraz z oginálního CD od kamoše

Otazka: icepower32, 04.01.2015 23:04 // z čeho instaluješ?
Odpoved: Tak jsem si ten BOOTSECT.bif soubor stáhnul ale co s ním ?

"vzal jsem vlastní disk provedl jsem format disku NTFS" - takze mas bednu otvorenu a nevies precitat typ dosky?

"Podle mne je Bios v pořádku, možná ne aktuální ale stejně bych se k aktualizaci nedostal pokud nemám Operační systém a připojení k internetu.

BIOS si stiahnes z pocitaca z ktoreho sem pises a nepotrebujes připojení k internetu ani Operační systém.

Konstatujem, ze Ti asi neporadim, chyba je ale jednoznacne u mna.