Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který notebook/Ultrabook?

Dobrý den, potřebuji poradit při výběru notebooku. Mám několik vybraných. Cenu jsem chtěla do 14 tisíc.
Mezi mé předvybrané patří:
http://www.gigacomputer.cz/zbozi/685767-asus-f550c c-xx118h.html
http://www.gigacomputer.cz/zbozi/612832-asus-vivob ook-s400ca-ca047h.html
http://www.gigacomputer.cz/zbozi/685767-asus-f550c c-xx118h.html
http://www.gigacomputer.cz/zbozi/685781-asus-r510c c-xx520h.html
http://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-flex-14 -59-425395/

Který se vám jeví jako nejlepší volba? Případně mi prosím doporučte nějaký jiný.
Od notebooku/ultrabooku potřebuji:
-Cena do 14 tisíc
-Nízká váha a tloušťka
-Rychlost
-Aby utáhl alespoň nějakou hru
-15" obrazovka. Případně 14"..

Moc vám předem děkuji za radu.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Ahoj .
Neviem či je to pravda , vraj tie Lenová sa dosť kazia. Teraz som kupoval notebook a sám predajca mi tvrdil že Lenovo radšej nie , majú dosť veľa reklamácií. Toť môj názor. Ja som bral ASUS - už 4 v poradí a ani s jedným som nemal najmenší problém. Pôvodne som chcel tiež Lenovo G 500 ale čo som tak počul a z viacerých zdrojov , vraj radšej nie. Ale asi ako u všetkého , záleží od kusu. Ono aj Lamborgini sa môže poondiať. :-)
Poviem takto : plno ľudí povie že napr. Acer ani náhodou. Máme doma 2. Čo tie noťasi zažili snáď ani pravda nieje(chlapec na jednoma aj druhom hral hry a to zaobchádzanie s nimi nebolo extra jemné). A stále fičia bez problémov. Ja sám sa čudujem.

Tak v prvom rade: Ano aj Lenovo mas svoje šitne veci ale nezabudajme ze ked si kupis lacne verzie od kohokolvek ci je to Acer, Asus, Msi, Sony, Lenovo, Dell tak kazdy tento vyrobca ANO ma šitne notebooky pretoze su LACNE ! A JE JEDNO AKY JE TO VYROBCA, AK SI KUPUJES TIE NAJLACNEJSIE NOTEBOOKY NAPRIKLAD OD ASUS TAK SAMOZREJME ZE NIESU VNUTRY TAK KVALITNE KOMPONENTY AKO OD TEJ ISTEJ ZNACKY ZA 50 000 KORUN !
------
Ale k tvojej otazke = ano aj ja by som bral asi ten 3 link co tu mas. I ked to neni bohvie aka grafika na hranie ale tak za tych 14 000 lepsi grafiku v notebooku nedostanes. (jedine kebysi si kupil z bazaru)

humanOid - ja mám tiež noťas z tých lacnejších. Momentálne Asus X75 VB , predtým Asus K52De a ešte predtým F5Gl a ešte predtým tiež Asus ale fakt si nespomeniem čo to bol za model. Všetky idú dodnes bez zavahania-majú ich známi, ten najstarší model má kamarát v autoservise. Ale súhlasím s tým čo si povedal na 100%. Len z vlastnej skusenosti za seba odporučam Asus , a nie len z vlastnej , ale 2 kamaráti robia v obchodoch z PC a reklamácií na Lenovo , teda z tých lacnejších majú v porovnaní s Asusom omnoho viac.Tolko som len chcel na margo tvojej odpovede. Osobne , z tých drahších by som šiel do Lenova alebo skôr Dell , poprípade zas Asus.