Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kopírování souborů

Zdravim vsechny, pred mesicem jsem si preinstaloval Windows XP, mam s SP2 a vsechny aktualizace... problem je ten, ze pred tim preinstalovanim mi to nedelalo... kdyz napr. chci premistit soubor z jedne slozky do druhe a premistuju je pouze kurzorem mysi... vemu a tahnu kliknu a je tam... tak misto vyjmout a vlozit se to kopiruje... takze pri premisteni mam misto jednoho souboru dva... da se to nejak prizpusobit ve Windowsech aby to nedelalo ale jenom pretahlo z jedne slozky do druhe? Dekuji za pripadne rady.

Jasně, že to jde. Ono totiž záleží, jestli to taháš (předpokládám, že levou myší) z disku na disk (z CD na HDD třeba), nebo v jednom adresáři a tak. Sám ta pravidla z hlavy nevím, soubory tahám zásadně PM (pravé myšítko) a z rozbalivši se roletky po pustění myši si vyberu, jestli chci kopírovat, přesunout...
Zkus to tahat také pravým.