Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem graficka karta nvidia geforce gt320 odlepeni vetraku

Dobry den. Mam 3 roky stary pc a v nem GPU Nvidia Geforce gt320. Vetrak na karte je z hp sestavy, dival jsem se ruzne po netu, u prodejnych gt320 vypadaji "vic cool".
Vetrak posledni 2 roky huci no a ted nefunguje vubec, huci, seka se (snazi se jet). Pry to muze byt loziskama .,ze je treba promazat. Odmontoval jsem kartu (celou tu desku) z pc a vyfoukal a vysal prach. Pri zapnuti pc se karta jen zahriva.
Otazka zni: muzu sundat vetrak, neposkodi se karta? (vetrak je pevne prilepeny, asi teplovodivou pastou, sroubky jsou uz venku, je treba totiz sundat ten plasovy kryt no a ten je prisroubovany ze strany kde vetrak doseda ke karte takze je ho treba odlepit od ni)

reálně: zkus demontovat větrák (tři philips šroubky pod lopatkami) a vyčistit jej. Když se to nepovede, pořiď si kartu novou a tuhle šlupku hoď rovnou do sběrného dvora.

edit: pokud je tam přes to plastový kryt, musíš sundat celý chladič, pak nezapomeň aplikovat novou teplovodivou pastu (jen trochu).

Přilepený větrák jsem ještě neviděl, asi myslíš chladič?

Myslím, že není dobrý nápad ho sundávat, ideálně vyměnit ventilátor. Ale tyhle malé mrchy prostě hučí nebo vydávají různé nežádoucí zvuky, lepší je pořídit nějaký pomaloběžný 80/92/120 mm ventilátor a nabastlit ho na kartu....