Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor i5 - funguje jenom jedno jádro

Dobrý den, mám procesor Intel Core i5 (jádra). Včera (4.1.2015) jsem zjistil že mi fungují a pracují jenom tři jádra. Nechal jsem to být a dneska jsem zase zapl PC a na něm core temp a najednou už funguje jenom jedno jádro! Zkusil jsem jestli to má vliv na hry a bohužel jsem zjistil že ano. Ve hře Cs:Go mám teď o hodně míň Fps než před tím. Poradíte mi prosím co mám dělat? Děkuji.

Změna hloupého předmětu, původně: Procesor? (host)

- Stiskni klavesi WIN + R do radku napis "msconfing"
- ZDE si nastav zpet MAX pocet CORE a restartuj pc. nesledovne, by vse melo byt v poradku (s vyjimkou, jestli jsi neco nedelal také v BIOSu)
(Jaké I5 a jeho model neuvadis, tak nebud prekvapen, ze na misto '4' muzes mit jen '2')
- Nejlepsi a dopurucli bych jako moznost, nezakrizkovat nic.

[img=/file/view/21159-cpu-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/21159-cpu-jpg[/img]

- Co na tom nechapes? Martin ti snad jasne rekl, ze tam jak mas ten GRAF *ten = "jeden graf na vsechny prcesory"*/dohromady!!
(to je jak, kdyby jsi videl "JEDEN DOMECEK", aleby li v nem 4 lidi)
- Klikni na ten graf pravym tlacitkem mysi a zadej zobrazit TYPU vsechny core.(Nebo nenco podobného, Win7 jem nevidel jiz léta)

- najprv si over ci je problem v tom, ze ti funguje len 1 jadro zo 4-och - zapni si spravcu uloh(ctrl+alt+del - spustt spravcu uloh) - prejdi na kartu vykon - tam mozes sledovat aktivitu svojich 4-och jadier, spusti aplikaciu ktora dokaze vyuzit viac vlakien napr. Prime95 - download a spusti si zatazovy test
- potom napis ci sa naozaj vyuziva len 1 vlakno/jadro alebo nie