Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neviditelna sietova karta.

Ahojte.
Včera som kupil notbuk Asus X550 ln bez OS, i 7, dual core, 1,8 Ghz(až 3 Ghz) ,8GB Ram, pretože som potreboval na pracu windows 7 /64 bit, tak som zakupil horko ťažko nové inštalačné cd.. S windowsami som nerobil niekolko rokov,tak to šlo z tuha. Pri inštalácii a umiestnení os mi zobrazilo problém dačo ako na MBR sa instlovat neda a daco treba GPT.
To som sa tu dakde docital že treba predvolene particie odstranit a windows alebo ja si vitvorime nove. To prebehlo v celku úspešne. No ked nabehol os tak mi nešlo pripojenie na internet ani kablom a nechcelo zapnuť ani wifi. Vraj tam nie je sieťová karta, čo je asi blbost, patrne ju len nevidí. Predpokladám že s odstranením partícii, zmizol aj driver, alebo také dačo. Reštart nepomohol...
Vie mi niekto poradiť ako to mám najlepšie vyriešiť?
Za odpoveď vopred ďakujem.

Beny

No.Takže správna pripomienka. Neviem ako zistím akú wifi kartu tam vôbec mám.
V správcovi zariadení, mám pod Sieťové adaptéry len jednu položku a to Realtek PCIe GBE Family Controller, a ešte ktomu údajne funguje bezva. Pod Ostatné zariadenia mám 9 položiek ktoré majú výkričník. 3D video controller,Network Controller, Neznáme zar.,Neznáme zar.,PCI Data Acquisition and Signal procesing controler, PCI Data Acquisition and Signal procesing controler, PCI Device, SM Bus Controler,Universal Serial Bus (USB) Controler. No a teraz babo raď.

No takže. SIW som nainštaloval, ale bez úspechov. stále neviem nájsť tú wifi, vypadá to ako keby tam nebola, čož je blbost, ale vypadá to tak, napríklad je tam blutut, no ten tiez nefunguje. Čo je ale horšie, neviem nájsť čítačku sd karty. Bez tej wifi si život viem predstaviť, koniec koncov, na prácu to je nepoužitelné a prinajhoršom ju dokážem rozchodiť cez usb adaptér, ale tá čítačka je pre mna dôležitá. Viem že aj na ňu je adaptér, ale, nechcem aby nový noťas vypadal jak pacient na hadičkách. Ak by ste poznali dakoho v blízkosti BA, za rozumnú sumu, čo by stým vedel pohnúť, dajte prosím vedieť. Račej to zaplatím a budem sa venovať, niečomu užitočnejšiemu.

No tak tvoj notebook podporuje IBA Windows 8.1 64 bit !
Takze ak chces aby vsetko fičalo ako ma tak musis si nainstalovat Windows 8.1 64 bit.
http://www.asus.com/sk/Notebooks_Ultrabooks/X550LN /HelpDesk_Download/
------
A mimochodom ak chces zistit ci mas sietovu kartu v pocitaci tak Start/cmd (prikazovy riadok) a do neho napis toto
"ping 127.0.0.1" ak ti vypise LOSS 0%, tak tam mas sietovu kartu v pocitaci.

//////// Alebo skus nainstalovat tento ovladac mozno ti to pojde: http://www.driverscape.com/files/2014/wireless/ath eros_ar5xxx_ar9xxx_wlan_v1000288_win.zip