Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na upgrade PC

Zdravím, uvažuji o upgade mého pc, mám ho asi čtyři roky: Intel i3 3.33GHz, Asus ATI Radeon HD5770 1GB, základovku asus p7p55d-e socket 1156, 500W zdroj. Je mi jasný, že ostatní věci jsou pasé, ale výhlídl jsem si zde nedávno zminovanou sestavu: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2N1G012LXE01 1Y0R011KXK010WXU012MZZ012HVV012MZN011OZT01155I012L 4401 (bez monitoru, OS a mechaniky) a chci se zeptat jestli můžu použít do vybrané sestavy paměti ze zmiňovaného starého PC. Jsou to Kingston hyperX 4x2 GB(http://www.czc.cz/kingston-hyperx-4gb-2x2gb-ddr3-1 600_2/66940/produkt. Chtěl bych poprosit o radu, jestli je to rozumný krok či nikoliv. Případně se nebráním ani jiným návrhům, at už celé sestavy či upradu té staré. Cena by měla být do těch 18000, primárně zaměřená na hry. Předem děkuji za odpověď.

Mě nezajímá nějakej test. Já to mám doma! Ted je zdroj tichej, při max. výkonu teplej nic víc. Ale je nutné vyměnit vrtuli, a hodit ten plast do řiti. Tedy bastlení v záruce. A ty tam na žravější grafiku dáš sice kvalitní zdroj, ale o 100W slabší než mám já, na slabší gr. Pokud to bude provozovat tak jak koupí, tak nevím jak dlouho to vydrží fungovat.

Ježku, Ježku nevím proč se neustále ježíš?

Už dávno jsem si všiml, že zásadně do návrhů dáváš zdroje o řád výkonnější nežli třeba, což sic není závada, ale je to zbytečné, zvláště pokud nenavrhuješ ultra tiché stroje.
Navíc, kdyby si neuvedl, že jde o chybný návrh, tak ani reagovat nebudu.
Jinak už od vydání Seasonnicu (2010) 620W byly vždy trochu
s hlučností problémy o proti 520W.
(je to podobný problém jako nyní u Seasonu mezi RT a G)
Nevím jestli to je jen díky rozdílu 620/520 - 8A při stejném základu a nebo v konstrukci nepátral jsem, jelikož 620W jsem nikdy k jedno čipovým (g.karet) a ani taktovacím návrhům nedával.
Pokud nestačil 520W Season, tak to spolehlivě řešil Enermax Pro 82+/87+ a v současnosti Season řady G.