Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký monitor na hry ?

Zdravím. Chcel by som si k PC kúpiť nový monitor na hry. Hrávam hlavne FPS ale občas aj MOBA, RPG a pod.. Najlepšie nejaký do 200€
PC zostava:
GTX 760
i5 2400S
16GB RAM
Ďakujem za všetky rady :) .

jaká uhlopříčka?

jinak určitě na hry doporučuji pouze a jedině TN panel..barvy i uhly jsou už už moderních TN v pohodě(kromě spodního uhlu samozřejmě)..ale odezvu pro příjemné a přesné koukání má TN bezkonkurenční..žádné IPS, nebo VA a podobné mazanice nebrat..

benq dělá slušné monitory s parádní odezvou a inputlagem..doporučil bych třeba tento: 24-benq-xl2411z-d2294514.htm

podívej.. u TN panelu dokáží někteří výrobci vykouzlit tak rychlou odezvu, že obraz pusobí relativně ostře i při rychlých pohybech, či objektů..což využije i mimo hry..najít je to obecně příjemnější pro oči..panely, jako IPS, MVA a vlastně vše ostatní, jsou na to s barvami lépe(více jich zobrazí a mají i stabilnější pozorovací uhly), ALE input lag a odezva jsou zpravidla mnohem horší, než u TN panelu..ale každý je jinak náročný a každý má jinak citlivý zrak..pokud mužeš, jdi si rozdíl mezi panely někam vyzkoušet na vlastní oči..já mám zrak citlivý a prostě jiný, než TN panel bych zatím nehctěl a to kvůli ostrosti obrazu při pohybech..mé oči nehodlám trápit rozmazaným obrazem

znám lidi, conepoznaj rozdíl, mezi 30 vs 60fps a tedy je mi jasné, že někdo mazanici u grafických panelech nepozná:)..to ale nezanamená, že tam mazanice není..já oželím barvy, ale nesnesu namázlý obraz při pohybu..jen mi to tahá oči a dělá mi to zle...

No nevím kdo tady nechápe porovnej si vedle sebe obraz TN-VA-IPS první dva monitory mám doma ve hrách rozdíl žádnej jak píšeš zato obraz u TN hnus a to stál monitor 7 litrů...Nemá cenu se tu dohadovat řeší se to tady dokola ať si projede fora a uvidí sám.Jinak Tn padlo hlavně kvůli mizernýmu obrazu (stačí porovnat levný tv kam se cpou pořád s VA A IPS) a ne ůhlům VA na tom taky nejsou zrovna nejlíp

chápeš, že já tu nevyzdvihuji obraz, ale odezvu?..je primitivně jasné, že TN se kvalitou obrazu nemuže rovnat jiným panelům, ale v odezvě stále TN exceluje..pokud nevidíš rozdíl v odezvě, mezi TN a jinými, tak je to tvůj subjektivní pocit a můžeš být spokojený, ale skutečnost, že TN je v tomto směru nejrychlejší, je prostě fakt a pokud někdo hraje třeba většinu dne hry, tak je pro něj TN lepší volbou

a ty jsi stádojidní ovce, kterou oblbne marketing..1ms, ten monitor nezvládne ani v GtG .. stačí mrknout i na oficiální testy, jako třeba na prad.de, kde ti jasně ukáží tu "1ms" ..sorry, ale je to typická mazanice, kterou jsem porovnával na vlastní oči s iiyamou B2776HDS a ten rozdíl propastný..prober se ty

Ale já to chápu a obraz je snad u monitoru důležitej ne když do něj někdo čučí celej den beru že odezva mě třeba stačí jinýmu nemusí otázka je kolik lidí to skutečně pozná a kolik je akorát oblbích reklamou .Jinak zmíněnej VA BenQ má odezvu slušnou a otázka je jestli bys to okem vůbec poznal ve srovnání s tím TN nebo to je pouze na testovací sondě a rozdíl nula.

Jinak u toho Asus uváděj mizerný podsvícení a podprůměrné barevné podání což je opravdu paráda.
http://www.svethardware.cz/recenze-asus-vg248qe-hr aci-zbystrete/37624-7

znovu říkám..já oželím vše, jen odezvu nikoliv..prostě namázlý obraz nesnesu a mám už tolik zkušností s monitory, které jsem sledoval a viděl na vlastní oči, že vím o čem mluvím..mám prostě velmi citlivý zrak..bylo by hezké mít extra rychlý IPS panel, ale takový prostě není(VA, MVA..panely se sléváním tmavých odstínů prosím raději nevzpomínat)..jsou to jen marketingové žvásty

pokud to nepooznáš, buď rád, jsi štastný člověk