Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit neskutečný bordel v mém novém Lenovo T540p

Tak tu mám na stole nové Lenovo T540p. Nejde vůbec o levnou koupi, takže mě DOCELA S*R*, že po instalaci přednastrčených windows mi tyto obsahují REKLAMU na office a neskutečné, ale neskutečné množství softwareového svinstva v kterém, aby se prase vyznalo. /Omlouvám se za hrubší obsah, ale opravdu jsem vytočený/

Co mě asi nejvíce irituje je přítomnost jakýchsi nestandartních LENOVOackých ikon napravo u hlavního panelu u hodin (je tam nějaký messager, indikátor wifi a baterie, vše v prasečí velikosti větší než ostatní ikony, takže mi to rozjebalo celou spodní lištu (pod tlačítkem start mám zbytečně kus volného místa), když si na ní dám použít malé ikony, což je mým zvykem).

Mám to sice na stole spuštěné jen pár minut, ale nemohu se zbavit pocitu, proboha, co jsem to za svých 40 táců objednal??? Poradí někdo, jak se této prasárny rychle zbavit? Pfuj, pfuj, pfuj!

Ja mam tiez T540p odstranil som z Ovladaci Panel/Pridat a Ostranit, takmer vsetko Lenovo ale Odporucam ti nechat si:

Lenovo system update -(Lenovo update&drivers) program ktory ti najde najnovsie ovladace z Lenova
Lenovo Mobile Broadband -to ak mas aj 3G modem
Lenovo Communication utility
Thinkpad UltraNav driver
ThinkVantage Access Connection
-------
A samozrejme si odstran Norton ci McAFee ci aky antivirus tam je a aj ten office si odstran uplne je to bordel.
ale je jedno aky vyrobca takmer kazdy ci je to Asus, Acer, Msi, Dell tiez maju od novoty reklamny bordel v sebe

Tohle je výsledek kopulujícího Číňana se Symantecem, Microsoftem, Google a spol.
V podstatě máš jedinou rozumnou šanci. Vzhledem k tomu, že jsi PC získal s OEM licencí Windows, tak si sežeň odpovídající instalační DVD a proveď čistou instalaci OS. Jakékoliv odinstalace zanechají v systému nevyzpytatelné svinstvo. Je to tak cíleně udělané.
Jakékoliv pokusy mimo uvedené jsou ztrátou času, peněz, nervů.

pravy klik na start - Ovladaci panel, a tam si najdi programy a sucasti a odinstaluj vsetko nepotrebne vcetne office a spol. Plati pre akykolvek OEM Win, nielen pre lenovo. Napr. u Aceru som odinstaloval asi 12 veci, zacal som dementnym antivirom a skoncil acer neviemcim. Robota na 15minut apod. Len si treba davat pozor nech neodstranis potrebnu vec, napr. nejaky "agent" alebo desktop cosi moze byt indikacia Capslocku na obrazovke (moderne notebooky nemaju Capslock a Nulock LED apod), ak odinstalis aj toho agenta tak ti nebude indikovat capslock apod.

No ta indikace na obrazovce mě také neskutečně s*r*, to mi přijde jako vrchol drzosti od tohoto notebooku, že mi to někde doprostřed OBRAZU zasírá xxx pixelů indikací zapnuté numerické klávesnice (mimo lištu windows, kde bych to nějak dokázal ztrpět a pochopit), to naopak odstranit chci, takže říkáš nějakého agenta? Ok, zkusím..