Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook a vysoké teploty

Ahoj.
U svého notebooku MSI s AMD Athlon Turion X2 2.1GHz mám poměrně dost vysoké teploty.
Když mám pouze zaplý prohlížeč a film, teploty jsou kolem 60°C.
Nemám žádné viry a nic podobného, Windows jsem včera přeinstaloval, veškeré ovladače instaloval ze stránek výrobce, chlazení jsem také čistil.
Napadlo mě podtaktovat procesor i grafickou kartu, ale oplatí se to vůbec jen kvůli nějakým 5 - 10 °C?
Při hraní se to vyšplhá i na 90°C, což mi příjde celkem dost.
Grafika má cca stejně °C, jak procesor.
U minulého notebook HP s AMD se teploty nevyšplhaly na více, jak 75°C.
Nebylo by lepší oddělat spodní kryt a koupit nějakou výkonnou chladící podložku?
Díky.

Podle mě je 90 stupňů v zátěži u ntbk normální ne ? Když se podíváš na ty hliníková žebírka spolu s mini ventilátorkem tak nic lepšího čekat nemůžeš...Já jsem měl Thinkpad E535 s AMD grafikou a CPU a při zátěži jsem byl tka nějak podobně, ale to chlazení tam byl teda jeden velkej shit..taky to byl stroj pouze za 13k..

Turiony smaží a je třeba mít dobře navrhnuté chlazení, což hoši v MSI asi neuměli, nebo chtěli ušetřit.

Pokud vysoké teploty přetrvávají, je vhodné u těchto laciných plasťáčků provést kompletní demontáž chladiče (pozor na heatpipes a správné povolování šroubků u CPU při vyjímání!!), vyčistit žebra i prostor ventilátoru, zkotrolovat plošku dosedající na CPU (a případně GPU) - pokud je tam pasta, tak očistit a nanést trochu nové, pokud je tam thermopad (kovová folie nebo gumy - ty bývají na čipsetu nebo pamětech), tak jen jemně očistit a rozhodně nepastovat!

jen pro ilustraci:

Thermopad
Gumový:
[3m-thermopad-15_0.jpg]

Fóliový:
[http://thumbs.ebaystatic.com/d/l225/m/mJZ5-B04cjnr 1cApv4juosQ.jpg]