Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - herní/multifunkce cca 19tisíc

Zdravím,

chtěl bych si nechat poradit ohledně výběru počítače. Sloužit by měl tak nějak multifunkčně (hraní her, práce CAD programy, photoshop, možná i nějaké 3D) převážně ale na hry. OS mám. Monitor pak nějaký vyberu.

Co jsem tak procházel jiná vlákna, celkem se mi líbí od M-Pola sestava s i5.
http://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP011WQQ011 HIW012N1G012BXB012H38012MZN011Y0R012MZZ011O1X010U8 201
Šla by grafika nahradit R9 280 kou? Nebo je ta R9 270 dostačující momentálně?

Vůbec se nevyznám v základních deskách, ale rád bych měl do budoucna alespoň nějakou možnost upgradů, mohl by mi někdo alespoň trošku přiblížit zda se bude dát toto PC upgradovat.

Předem díky za odpovědi.

Edit: A co sestava s nějakou nvidia geforce, nejsou lepší? AMD jsem nikdy neměl. Něco takového šlo by? http://www.czc.cz/0tf7vc9nb4j749pl7l94gkuloa/sezna m

OK díky. Nějak na to nespěchám, klidně bych i počkal, notebook jsem si před 3lety taky vybíral dost dlouho.

Ohledně grafik - co se týká zkušeností při výkonu na hry - je nějak výrazně lepší nV nebo AMD?
A prosím ještě co se týká těch pozdějších upgradů, má smysl s tím vůbec uvažovat - třeba za rok nebo 2 - bude ještě základní deska využitelná - vím že na to neni jednoduchá odpověď, spíš jestli s tím máš zkušenost?

Ještě jednou díky.

Rozdíl AMD - nV současně je v poměru cena/výkon pro AMD jinak to záleží jak v které hře a v nadcházejících technologiích DX_12 a Mantle
Myslím, že procesor i5 HR bude i za dva,tři roky stále výkonově dostačující a navíc deska asi bude podporovati pátou Intel generaci procesorů.