Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - pomoc ohledně komponentů

Zdravím, potřeboval bych poradit zda něco změnit, jelikož jsem takový poloviční lajk tak bych potřeboval poradit ohledně komponentů. Tady tenhle seznam jsem skládal opravdu dlouho a nic víc mě už nenapadá. Potřeboval bych sestavu do 25K ale furt mi tam něco hapruje. Ten zdroj je docela shitty snad mi to nebouchne, ale co jsem koukal na uživatelské "recenze" tak by nemusel být tak špatný. Potom se rozhoduju s GK. mezi MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming a MSI R9 280 GAMING 3G. Počítač si budu kupovat zhruba za týden-dva, a už nutně potřebuju vědět zda to všechno bude klapat. Potom zda by jste našli nějáký podobný komponent např. základovku levnější která by se tady hodila tak napište, každý peníz k dobru momentálně. Děkuji:)

http://www.czc.cz/b3ghs8fgmsi298f9j8s7k91u87/sezna m

max spotreba planovaneho PC nebude ani 400W v spicke

• Idealni je 550W, i presto 600W (nepocitaje znacku) neni az tak moc a muze slouzit k budoucimu UPgrade kde se vyhne zbytecnému nebo zbytecé koupi noveho zdroje.
• K maximalni zatezi, je dobré pricist nakych '25-30%': Pouzivat vykon zdroje na vlas max oberu sestavu bych deboporucoval, uz jen kvuli stabilite jednotlivych vetvi.

- pre danu zostavu by som viac ako 500W slusny zdroj so silnou 12V vetvou/ami nedal
- kolko ludi realne upgraduje - 1%
- prepocitanych 400W je peak aj s rezervou
- kolko casu bude vytazovat CPU aj grafiku na 100%
- ak pojde PC aspon 8h denne, nebude sa pravidelne cistit od prachu, tak za 5-6 rokov aj tak nebude zdroj v takej kondicii aby zvladol upgrade celej zostavy za nieco zravejsie, takze pocitat s tym ze mu zdroj prezije 2-3 zostavy je zcestne, aj keby tam bol Gold alebo Platinum Seasonic

• ono na zaklade, kdyz nekdo kupuje CPU aby ho "taktoval", na misto koupit jiny, dostatecne vykony aby "OC" delat nemusel, jasne poukazuje na to ze.....
• na taktovani si kup nakou starsi desku AM3+ a AMD Phenom II a nenic tak zbytecne vyrobeny material.

To ze jsi OC 'nikdy' nedelal, nikomu rikat ani nemusis. Protoze kdo jiz 'Overclocking' provadel, ma jasnou predstavu materialu k tomu urcenou.

chtěl bych taktovat procesor

• Aby jsi nekupoval CPU typu "K" ti nikdo nerikal, zde jde o tvé zavery. Upozornoval jsem te, ze delat OC bez zakladu, je predem vyhozeny material.
(nepocitaje ze 'opravdovy' OC se nechladi s AirCooling) Taktovani se nauc, vyzkousej, na materialu ktery nepotrebujes. :-)