Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD

Ahoj mám externí HDD používám ho asi měsíc v TV a PC teď ze sekundy na sekundu přestal v PC pracovat a hlásí se jako RAW to co jsem vygooglil je že se jedná o chybný zaváděcí sektor. Ale HDD v TV pořád funguje bez problémů... To se mě na tom nezdá. Mohl by prosím někdo poradit co s tím ?
EDIT: Jinak zkoušel jsem taky Linux ten mě hlásí že disk nelze otevřít a že disk je právě používán

- stiahni si nastroj testdisk - testdisk-7.0-WIP.win.zip - rozbal ho a spusti testdisk_win.exe, predtym si pripoj ten exetrny hdd k PC
- po spusteni daj volbu create, potom si oznac vo vypise ten externy disk a daj proceed, dalej vyber volbu Intel, daj analyse, quicksearch, odpovedz Y(Yes), prebehne test a nakonci sa ti zjavi particia/ie podla toho kolko ich na disku bolo/je, teraz si mozes skontrolovat ci aj na nej nieco je, oznacis si - das enter, uvidis stromovu strukturu, ak je tam vsetko, das q a enter, ak tam vsetko nieje alebo sa ti nezobrazi ziadana poarticia k obnove zvolis moznost Deeper Search, po prebehnuti obnovi si znovu mozes skontrolovat stav - obdobne, ak si s vysledkom spokojny das moznost write a potvrdis Y(yes), potom este bude pravdepodobne potrebne opravit/obnovit boot sector (uvidis podla toho co ti program vypise (boot sector status = bad, ale backup boot sector status = OK) das volbu backup bs a potvrdis Y(yes), na zaver program vypnes q(quit)
- restartnes PC a po restarte disk/y uvidis normalne v systeme, pre istotu ich nechaj skontrolovat - pravy klik na disk - vlastnosti - nastroje - skontrolovat - zaskrtni obe polozky a spusti