Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mobil-operátor

Zdravím, vybírám nového operátora a chtěl jsem se zeptat, jakého doporučujete, požadoval bych výhodné SMS a hlavně internet, předem děkuji za rozumné odpovědi :)

Ono to hodne zavisi na dalsich faktorech (jako treba kolik provolas mesicne), treba ja mam Mobil.cz a T-Mobile a jsem spokojen s obojim. Kdo jezdi nakupovat do Tesca a ma tu jejich kartu, tak pro takove je zase hodne vyhodny Tesco Mobil.

Tak ten tarif na volani neomezene v siti za 249,- maji znami a jsou s tim spokojeni. Ja mam jen Twist, ale ted na nem byla vanocni akce 100 minut volani v siti a 100MB dat na mesic, tak jsem to vyuzil a volal pres ne, jinak volam pres Mobil.cz a T-Mobile mam hlavne na prijem.

Mám prdy do vody (O2) a neomezený tarif za 649,- Kč (se slevou 100,- Kč při využívání jejich ADSL) a jsem spokojený. Internetu tam je 1,5 GB...
T-Mobile je mi krajně nesympatický, zejména svým růžovým image. Pravda, nestojí to na racionálním základě, ale zkrátka bych k nim nešel.

Tak 649,- mesicne je docela dost penez, jejich ADSL zdaleka kazdy nema, mas stesti (nebo smulu), ze od nich ADSL mas. Myslim, ze T-Mobile je docela vyhodny, pokud vsichni kterym volas maji take T-Mobile, coz muze byt treba u tebe irelevantni, ale u jineho to muze byt presne to diky cemu usetri dost penez.

Při neomezeném tarifu je mi úplně fuk, co kdo má :-) Na řešení takovýchto věcí, jestli má Franta Vodafone a Pepa T-mobile a jak nejvýhodněji jim volat a psát mi přijde život příliš krátký. Ale je to tak, že máma má O2, brácha a táta Vodafone a kolegyně, se kterou si volám má T-mobile.
A ADSL? Nemám příliš na výběr. Bydlím v rodinném domku, čili sem nevede kábl od UPC. Možnost ještě je místní wifi poskytovatel, od kterého jsem velmi nas_aný odešel před čtyřmi lety. Sice jsem platil méně (asi tři kila), ale připojení fungovalo velmi náhodně a třeba dvakrát do měsíce celý večer výpadek. To jsem u kyslíků za celou dobu zažil asi dvakrát. Za čtyři roky...
Takže možná neplatím úplně málo, ale mám prostě klid a nemusím nic řešit. Limit 1,5 GB na net je dostatečný, hodně přes telefon píšu maily, čumím v MHD na net a tak. A jak jsem psal, moje averze vůči T-mobile nemá racionální základ. Kdo ho má, nechť ve zdraví užívá :-)

Rozumim, no pro me je ta cena prilis vysoka, takze mi stoji za to, resit komu mam volat z jakyho mobilu, abych se dostal na cenu nizsi. Jinak pevne verim, ze limity na net budou klesat, momentalne ti 1,5GB zavidim, ale verim, ze tohle je otazka postaveni LTE siti, kdy nasledne operatory nebudou trapit provozni naklady (ty jsou u LTE nizsi) a pokud budou chtit naucit lidi pouzivat net i na mobilnich sitich (je to v jejich zajmu), budou muset zlevnit (zvysit limity i na nizkych tarifech, kde je dneska 50MB az 300MB, pricemz hlavne spodni hranice je neprosto smesna).

Míval jsem nižší tarify, obvykle třeba s 120 minutama volání jinam, volným voláním v síti a sms v síti. To je na pendrek, blbá sms a koruna za jednu... Píšu je dost, takže jsem stejně platil třeba pětikilo. K tomu byl net s třeba 150 MB a pak to byla lemra líná. To mi štvalo, tak jsem šel na ten neomezený tarif. Sice platím víc, ale o starost méně. Blbé to je, když jsem byl třeba týden na Slovensku, tak jsem měl všechno za prachy, ale to je jednou za rok. Odtamtud jsem spíš volal, než psal, páč minuta volání (ať odchozí, nebo příchozí) stála 3,90 Kč. Data jsem vypnul a používal wifi v restauraci, kam jsem chodíval na večeři.
Snižování ceny za net myslím časem přijde, protože nějakých 50 MB se dá prosvištět za den.

vyhodnost operatora je silne individualni

Asi jako všechno kolem nás :-) Ale jo, máš recht. Třeba mám kolegyni a s emailem se nekamarádí. Ještě tak FB, s tím se zase nekamarádím já a sms jsou takovým průnikem toho, co oba používáme. No a volání, pochopitelně.
Jinak maily píšu/čtu hodně, s kamarádkou si už jinak nepíšeme, když nejsme spolu. SMS použijeme, když je to potřeba.

Ale po FUP nebo 30 dnech od nabiti ti to Mobil.cz omezi tak, ze sice stale neni problem email, jizdni rady, gps poloha, apod., ale prohlizeni webu se bud hrozne vlece nebo se stranka nenacte vubec (vyprsi timeout nez se stihne nacist).
Vim to, Mobil.cz aktivne pouzivam a staci mi to prave na ty vyjmenovane aplikace a par dalsich, ale na web je to vylozene nouzovka.

No jasný o tohle mě taky jde základní funkčnost,na web mam internet doma a nebudu zbytečně solit přepálenejm operátorům,já na net stejně přes mobil nelezu ,ale ten základ jak píšeš mít můžu když už to v mobilu mám a ceny maj taky super vůči T-Mobile ten tu mám ještě jeden ,ale až vytluču kredit tak s ním končím taky.