Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo touchpad - velká pochvala

Tak zatímco mě moje nové lenovo 540p naštvalo zabordelením windows nestandartně velkými ikonami v liště u hodin, tak jeho touchpad mě velmi příjemně překvapil. Opravdu je to jiné než na mém předchozím Aceru i ASUSu a DÁ se to používat. Je to takové intuitivní a dobře fungující. Ani nevím kam šahám a co mačkám a přitom vždy udělám to co jsem chtěl, bezva! To říkám jako člověk, který se dosud s notebookem bez myší ani nehnul.
Kdo nezkoušel doporučuji.

Jak své lenovo používáte vy? Používáte myš nebo jedete na tom touchpadu?

.....windows nestandartně velkými ikonami v liště.....
Tak si vše uprav podle tvé představy. Microsoft nám cpe jako standard neuvěřitelně nesmyslné nastavení, Po instalaci WIN je třeba vše nastavit jinak, než to má MC.
Touchpad je výborný věc, ale jen na určité úkony.

ne "díky", ale "kvůli" (to je správně česky).

A je to celkem prosté: vyšší kvalita, lepší materiály, a HLAVNĚ asi tak 10x lepší podpora. Doby superkvalitních IBM skončily někdy před 7-8 lety, pak to šlo už jen z kopce, který akceleroval s prodejem Lenovu, které z původních Thinkpadů udělalo běžný čínský plasťák.

no ja mam firemny thinkpad T530 a ten touchpad je hroza. je maly, drsny (po chvili mam osuchany prst) a malo citlivy.
naproti tomu sukromny macbook ma touchpad taky, ze sa mi s nim robi lepsie ako s mysou. v tomto apple nema konkurenciu.

Mám (už) i Lenovo T420 (právě před sebou), takže mohu porovnat obě řešení. Přijde mi ten hrubší povrch na starším touchpadu lepší, ale celkově se mi lépe pracovalo s tím touchpadem novým hladkým, možná protože je i větší. Obojí je znatelně lepší než cokoliv jsem měl na ACERu nebo ASUSu. Klávesnice mi přijde lepší na tom starším T420, ale možná je to proto, že je podobnější té, kterou jsem doteď používal a je to jen o zvyku. Ta na novém Lenovo 540p také není špatná, jen si musím převyknout na jiné rozložení, což mi moc zatím nejde.

Notebook mám - ThinkPad.

Touchpad považuji za nepoužitelnou věc a nepoužívám a nepoužíval jsem na žádném notebooku. Osobně mi to přijde strašně nešikovné.

ThinkPady ale mají naštěstí i trackpoint a s tím už se dá plusmínus i pracovat. Jinak ten starší měl ten klitoris kupodivu lepší. Víc vystouplej a míň kluzkej a plochej. :-D
U toho nového ThinkPadu je to o dost slabší, i když taky lepší, jak ten touchpad.

Myš nosím jen zřídka.

Taky jsem se toho bál, ale nakonec jsem si zvykl. Samozřejmě to má vady, jako odskok kurzoru při prvnotním dotyku (idned následovaný tažením), dále je blbé, že při kliknutí do zón dojde i k pohybu kurzoru. Navíc lenovo trackpoint není klikatelný. Pak taky scrollovat, když držím Alt. Na druhou stranu trackpoint má mnohem přirozenější zrychlení, takže je s ním lepší pohyb.

A navíc touchpad působí jako plastová hračka, tím, že je celá plocha klikací, pak tap nebo víceprstá gesta nejsou jistá.
Co se týče odezvy, nevidím mezi Dell latitude a thinkapdy markantní rozdíl.
Zlatý Dell. Ten to má nejlepší. U HP Elitebooků nevím, ale jedno mínus tam je, nemá prostřední tlačítko na touchpadem.

A video pro pobavení. watch

Navíc je problém, že Lenovo má spoustu variant Touchpadů (a to ještě beru pouze v úvahu thinkpady T). Různé povrchy, různý styl tlačítek, různá mělkost, tuhost.. Kdežto u Dellu je to furt to samé (až na malé změn velikosti). řEKL bych i u HPček.

A bod pro lenovo ještě: tvar trackpointu je mnohem přijemnější. Navíc červená barva evokuje lepší představy neží nudná šedá (nebo šedá s azurovým okrajem)