Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ultra DMA

Dobrý den.
HD Tune mi ukázal na disku Samsung: Podporuje UDMA 7, Aktivní UDMA 5
WDC WD2500KS: Podporuje UDMA 6, Aktivní UDMA 5
Je možné UDMA změnit na max. hodnoty, A tím zvýšit rychlost disků?

Počítač:
Typ počítače Víceprocesorový osobní počítač s rozhraním ACPI
Operační systém Microsoft Windows XP Professional
Service Pack OS Service Pack 2
Internet Explorer 7.0.5730.11
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Základní deska:
CPU typ Intel Pentium 4, 3233 MHz (15 x 216)
Název základní desky Asus P4P800-E Deluxe
Čipová sada základní desky Intel Springdale i865PE
Pracovní paměť 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
BIOS Typ AMI (12/06/04)
Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM1)
Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM2)
Komunikační porty (COM a LPT) Port ECP tiskárny (LPT1)
Zobrazení:
Grafická karta Radeon X1650 Pro (256 MB)
Multimédia:
Zvuková karta Realtek ALC850 @ Intel 82801EB ICH5 - AC'97
Nosiče dat:
Ovladač IDE Intel(R) 82801EB Ultra ATA Storage Controllers
Ovladač SCSI/RAID Hostitelský řadič SCSI nebo RAID
Ovladač SCSI/RAID VAXSCSI Controller
Pružný disk Disketová jednotka
Pevný disk SAMSUNG SP0812C (80 GB, 7200 RPM, SATA)
Pevný disk WDC WD2500KS-00MJB0 (232 GB, IDE)
Pevný disk photosmart printer card reader (HPH11)
Optická mechanika _NEC DVD_RW ND-3540A
Optická mechanika HL-DT-ST DVDRAM GSA-4165B
Optcká mechanika TEAC DV-516E

Jde o SATA disk. Zřejme máš v BIOSu zapnutu emulaci ATA. Ale o nic nemění na tom, že ULTRA-ATA 5 umožňuje přenosy 100MB/s. A jestli si myslíš, že ten disk je schopný dodávat data rychlostí 100MB/s, tak doporučuji nějaký ryhlostní test. Ale přenosovou rychlost by ti měl HD Tune sdělit taky.

DMA radice tam mas dva, takze zalezi do ktereho hdd mas zapojen.
Jižní můstek ICH5R:
-2 x rozhraní UltraDMA 100/66/33
-2 x Serial ATA, režimy RAID 0,1
Diskový RAID řadič Promise 20378:
-1 x rozhraní UltraDMA 133 pro dva pevné disky
-2 x rozhraní Serial ATA
-Režimy RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, technologie Multiple RAID
viz. http://cz.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=12&l3=31&m odel=178&modelmenu=2

Jinak, ale zadny rozdil nebude, i tech 100 (UDMA5) je na soucasne disky pro 7200 ot. vic nez zvladnou.

U SATA je to cislo nezmysel, proste to ignoruj. SATA ide stale svojou rychlostou. Dolezite je len nech tam nemas PIO.

Ten PATA disk ide len na UDMA5 pretoze sa stavim ze mas intel chipset a intel nikdy nerobil ATA controllery s UDMA6, ptz je to aj tak nanic. Takze to nechaj tak, a uz ten PC pouzivaj, a prestan skumat zbytocnosti :-)