Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OS- Druhy

ahojte ,
potreboval by som pomoct , mam na pc nainstalovany Windows , a mam HDD rozdeleny na 2 časti , na druhu čast by som chcel nainstalovat Ubuntu , ako by sa to dalo spravit aby mi aj pri štarte vypisalo ze si možem vybrat medzi tymito dvoma systemmi .

Maam NTB Acer Aspire V7-482P , najvykonnejšiu verziu :)

Ďakujem pekne

Protože sis očividně stáhnul LiveCD...

Konkrétně Ubuntu:

Dáš instalaci a zeptá se tě, jak to chceš nainstalovat. Pokud dáš "Vedle Windows", pak se nainstaluje vedle. Pokud sis už nějaké oddíly připravil, tak si jenom ohlídej, aby se to nainstalovalo přesně tam, kam chceš.
Po nainstalování by ti mělo vždycky při startu zobrazit, jestli chceš zapnout Ubuntu, nebo Windows. Nic složitého, to co chceš to dělá samo.

Opravdu na notebook instalovat ubuntu?

Proc, jsi vyvojar a budes na tom testovat sve aplikace v realnem provozu?

Tvrdim, ze pokud nejsi specificky uzivatel, tak dva systemy nepotrebujes ani na desktopovem PC (sam jsem tento koncept pouzival delsi dobu a bylo to tak nepohodlne, ze jsem to i diky zvysujicimu se vykonu pocitacu opustil), natoz na notebooku.

Pokud se chces ucit v Ubuntu, tak si porid Virtualbox a nainstaluj to do toho jako virtualku, cimz si mimo jine nerozhodis sve Windows, coz se ti na 90% stane pri dualbootu a pokud Ubuntu jednou smazes, tak budes potom zbytecne preinstalovavat i Windows.

Jak psal brtnik, neni problem obnovit bootloader, ale lidi na to obvykle koukaji a jdou preinstalovavat Windows a nadavaji pak na Ubuntu, ikdyz je to jejich chyba.

Velikost displeje upravis bud v nastaveni virtualboxu, tam jde nastavit i vyuzivani prostredku procesoru a pameti, abys mohl zaroven pracovat v obou systemech, pokud na to mas dostatek vykonu, coz v dnesni dobe vetsinou mas. Nebo potom to nastavis normalne v Ubuntu, jinak ve virtualboxu to nemusis pouzivat jen v okne, ale jde i fullscreen, ale nauc se predem klavesove zkratky, at vis jak se z fullscreenu rychle dostat (prepnout se do okna nebo do Windows).