Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakrytá sběrnice

Dobrý den, chtěl bych poprosht o radu. Mám v počítači tři sběrnice Pci, z toho jednu expres. V té je grafická karta. Její chladič ovšem zakrývá sběrnici Pci ležící pod ní. Tu bych ale nyní potřeboval využít pro umístění řadiče Sata. Existuje nějaké řešení, např. nějaký "mezičlánek" kterým bych tu grafickou kartu oddálil nebo něco jinéh. Hledal jsem na netu a bohužel nic. Moc děkuji za radu.

Můžeš pořídit řadič do slotu PCI Express x1 - ten je nad grafikou, jestli tam je místo.

Proč vlastně kupuješ SATA řadič? Máš obsazené všechny 4 konektory na desce nebo chceš SATA 6.0Gb/s?

Deska má 3 USB hedery = 6 USB portů. To je máš všechny obsazené, jo? Nebo k čemu ten USB řadič?

Další možnost je USB hub, jak už jsem psal výše.