Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s windows prieskumníkom

Ahojte.Mám vcelku nový PC,resp nové veci v starej skrini.
Problém mám ten,že mám originál windows 8.1 Pro x64 a po zapnutí PC mi zamrzne plocha a občas pomôže len reštart PC,albe musím čakať kým nabehne plocha a ikony.Niekoľko krát som preinštaloval PC,ale problém sa opakuje.vždy to bola čistá inštalácia s formátovaním oddielu C:.Windows ja v poriadku,pretože som ho inštaloval aj kamarátovi.
Tu je moja zostava...
Značka počítače: GIGABYTE H97M-D3H
Operační systém: Microsoft Windows 8.1 Professional (x64) Build 9600
Procesor: Intel Core i5-4570 (3200.0 MHz)
Základní deska: GIGABYTE H97M-D3H (Intel H97)
Paměť: 8 GBytes (Jednokanálová)
Pevný disk: WDC WD10EZEX-08M2NA0 (953,869 MBytes (1000 GB))
HL-DT-ST DVDRAM GH20LS15 ()
Adaptér displeje: Intel Haswell-DT GT2 - Integrated Graphics Controller [GIGABYTE]
Sapphire Radeon HD 7750
Adaptér audia: Intel Haswell - Mini HD Audio Controller
Intel 9-series Chipset - High Definition Audio Controller [A0]
ATI/AMD Verde/Heathrow/Chelsea - High Definition Audio Controller
Síťový adaptér: RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
Monitor: NEC MultiSync LCD19WV

Neviem čo ďalej by Ste ešte potrebovali vedieť?
Prosím Vás o radu.

tím jsem myslel to, že Windows 8.1 používají při korektním vypnutí určitou formu hybernace, kdy se obsah RAM uloží na disk a při dalším spuštění se jednoduše načte, píšeš že pomůže restart což je vlastně kompletní zavedení systému znovu, takže možná vypnout ten fast startup, ale mělo by to fakat v pohodě, když ne tak asi nemáš ovladače desky atd.

Tu je screen.Je to viacero obrázkov v kope....tak preto je to tak nahusto.
[GANiCZX.jpg]

Čo sa týka toho miesta,tak som skôr myslel,ze to zaplňuju tie chyby,nie obnovovacie body.
V PC sa moc nevyznam,ale nemôže to robiť chybné zapojeenie HDD,alebo,že sa bijú medzi sebou grafiky?Externe a interná?
PC som skladal sám.

K té obsazenosti - vymýšlíš nesmysly:
- celý log s chybami a vším možným za několik měsíců zpětně má řádově desítky až stovky MB (jsou to textové informace), ty přitom hledáš několik GB
- u chybně zapojenýho HDD bys vůbec PC nespustil
- grafiky se mezi sebou nemůžou bít, nemají meče ani pistole, dokonce ani ruce či nohy...

Ovšem na tu vyhraženou velikost pro obnovení systému se nepodíváš, že? Někdo tu měl dokonce i 50 % velikosti svazku, přitom stačí max. 5 GB.

Errory jsou sice hezké, takhle zahnojený systém už jsem dlouho neviděl, ale důležitý je zejména popis těch chyb. Pochop, že na monitor Ti nikdo nevidí!

A ještě:

V PC sa moc nevyznam, ...
... PC som skladal sám.

No jo, pak to takhle dopadne. Tahle fůra chyb na čistým systému fakt není normální - buď máš nějakou chybu v HW nebo neumíš dprávě nainstalovat Windows i s ovladačema. Vzhledem k tomu doporučuji zavolat si k tomu někoho opravdu znalého nebo PC odnést někam do servisu.

Tú veľkosť som zmenšil na 5,63Gb.
S tými grafikami som mal na mysli,že sú zapnuté obidve,alebo by sa chceli zapnúť.
PC mám už roky a prešiel som od XP cez Vistu,7,8, až na 8.1.takže v inštalovaní windowsu mám jasno.Po samotnej inštalacii ovládačov si sám nájdem na stránkach výrobcov a doinštalujem ich.
Tým zlým zapojením som myslel HDD.Či som ho spravne zapojil.
Tak už fakt neviem kde je chyba?

k tomu screenu z prohlížeče událostí: snad víš, kdys pc zapínal. když ne, je to událost "eventlog".
pak vidíš v čase, co se spouštělo za služby + případné chyby.

dělat sestřihy z různých hodin dohromady se hodí tak na kubistický obraz. proč si místo toho ty chyby nerozklikneš a neřešíš, to je mi záhada.
ale podle toho přehledu chyb bude lepší, když si ty windows necháš někým nainstalovat a nebudeš na nic sahat, ani mu radit.