Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jeden systémový disk

Dobrý den, mám v počítači 2 fyzické harddisky a na obou mám Windows. Po zapnuti pc mam na výběr, které z těchto Windows mám zpustit.
Chtěl bych, aby jeden z disků fungoval jen na data. Zkoušel jsem nastavit bootovani jen z jednoho disku, ale potom mě to nepustí dál. Pokud byste mohli poradit, prosím pošlete i na email karmazinj@centrum.cz, děkuji.

Ahoj, dekuji za odpoved. Zavadeci sektor mam prave na disku, na kterem jsou windows, ktere nechci pouzivat. Chci mit tento disk pouze na data. Chtel bych, aby to nacitalo system prave z toho druheho disku (aniz by to nacitalo i z toho prvniho disku).

Zavadeci sektor mam prave na disku, na kterem jsou windows, ktere nechci pouzivat.

čili to někdo blbě nainstaloval - měl v biosu jako bootovací nastavený špatný disk. zeptej se ho, proč to tak udělal.
ve správci disků "diskmgmt.msc" zkontroluj, jestli máš vytvořený 100-300mb oddíl na správném disku <- navíc má být nastaven jako aktivní.
pak by šlo odpojit nesprávný disk, tvůj na desce zapojit do nižší sata pozice ať ho bios hlásí jako první.
windows se nejspíš nerozběhnou a budou hlásit, že není z čeho bootovat. oprava:

nabootovat z instalačního dvd, zvolit: opravit PC, riesenia, prikazovy riadok
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /scanos
bootrec /rebuildbcd
exit