Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zormátování karty v mobilu

ahoj, prosím budu si kupovat nový mobil. Ve starém mám paměťovou kartu, kterou si přendám do nového. Jen si udělám trochu jinak složky, budu mít trochu jiné aplikace a podobně. Tak ji chci zformátovat. Jen nevím, jestli je lepší zformátovat ji v novém telefonu nebo v pc. poradíte mi prosím?

To zalezi na tom novem mobilu a tomu co od fungovani karty ocekavas.

Kdyz zformatujes kartu v mobilu, bude zformatovana na FAT32, ale nektere drazsi smartphony umi pouzivat kartu naformatovanou na NTFS nebo jeste lepe na exFAT, coz je vubec nejvhodnejsi format pro sd-karty a umi to i ukladat na sd-kartu soubory vetsi jak 4GB, coz se nekdy muze hodit. Potom je ale treba kartu formatovat v PC.

Pak je tedy nejlepe sd-kartu naformatovat v pocitaci na exFAT (pokud se nejedna o nejakou 4 nebo 8GB kartu, kam pravdepodobne nikdy zadny vetsi soubor neulozis). SGS4 popdporuje i 64GB sd-karty, coz je uz hodne pouzitelne a z takoveho telefonu se da uz udelat i prehravac HD filmu do vlaku nebo proste obecne na cesty.

Jinak takovy telefon si zaslouzi uz i kvalitni kartu, napriklad

https://www.alza.cz/sandisk-micro-sdxc-64gb-ultra- class-10-sd-adapter-d505719.htm

a ne nejake orezavatko Class 4 apod. (jestli mas momentalne neco takoveho).

kartu mám samsung 16GB, myslím, že to byla třída 10, když jsem to kupoval, něco takového si vybavuju. Na filmy nekoukám, jen fotky, občas nějaké kratší video. Bude tahle karta na výkon telefonu stačit? Takže ji mohu zformátovat v pc i v mobilu? A na jaký teda formát?

super díky. Takže klidně dám to exFat? Nezblbne mi ta karta? Bude všechno na ní fungovat správně? Mám teď taky samsung, mám ho 2,5 roku, kartu už mám v něm třetí. Pokaždé se mi fotografie poškodily, že některé se po nějakém čase jevily jako poškozené, buď celé nebo alespoň část. Měl jsem kingstone, lexar a teď samsung. Je to normální aby v tom mobilu tak rychle karty odcházely?

Ono to zavisi taky od toho, jak moc je to pouzivane, sd-karty podobne jako flash pameti a ssd disky maji omezeny pocet zapisu. Ze Kingstone poslednich par let zacal produkovat zmetky je dostatecne zname, Lexar by nemel, ale az zase tak tuto znacku neznam, Samsung by mel byt OK. Ja bych si krome Samsungu poridil jen SanDisk a Transcend, ty pouzivaji nejkvalitnejsi cipy.

ExFAT

Pokud bude karta jen v mobilu (v SGS4), tak bude na exFAT fungovat minimalne stejne dobre jako na FAT32. Osobne bych volil exFAT. Pokud planujes sdileni karty napriklad s fotakem, dalsim mobilem nebo nejakym dalsim zarizenim, coz povazuju za nerozum, ale nekdo to tak dela, tak je lepe nahodit FAT32.