Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začmouhlé sklo bočnice Zalman Z11

Čus!
Mám tady takový "uklízecí-čistící" problém. Potřebuji se nějak zbavit čmouhy na skle bočnice. Zboží mi přišlo úplně nové a nepoškozené před asi 3 dny. Objednal jsem si k tomu i stlačený vzduch Gembird Compressed air duster 400ml ( http://jyxo.info/uploads/94/94f617434804da48f9d39c 4ac622f0dfa348413d.jpg / http://jyxo.info/uploads/12/128aa449a498fad71ae86c 242f9389534757e1af.jpg ). Na skle bočnice byl prach tak jsem stlačený vzduch stříkl na sklo od bočnice z dálky asi 20-25cm. Udělalo to tam takové šmouhy ( http://jyxo.info/uploads/D4/d407dc509ee83b0cb4cc9d 31ef57960899355c5f.jpg / http://jyxo.info/uploads/03/03e8410ea9d949ff0db372 9f8dd52ee7624a74fd.jpg / http://jyxo.info/uploads/4F/4f1a24ad51479950767372 82124e65a33cd9313f.jpg ). Zkoušel jsem to drhnout i cifem na kuchyň a nešlo to dolů. Neví někdo co s tím? Jak bych se toho mohl zbavit? Nejsem moc uklízecí typ takže nevím co na to mám použít. Jestli něco fakt silného. Jsem vděčný za každou radu. Díky Christopher.

Obávám se, že se ti podařilo plexi zničit. Podle fotky se zdá, že to nejsou povrchové šmouhy, ale tzv. stříbření (výrobci překrytů kabiny k letadlům o tom ví své), které vzniká teplotním šokem nebo mechanickým namáháním. Zřejmě ten stlačený vzduch to prudce podchladil. (Jestli je to opravdu stříbření, tak ho vidíš jakoby uvnitř v desce a ne napovrchu).

::) A naco si to pre boha ofukoval stlacenym vzduchom ked to mas len 3 dni stare ?! Ved 3 dnove zariadenie nemoze byt spinave tak ze ho musis po 3 dnoch zase cistit.
Co som videl fotky tak si to tym stlacenim vzduchom asi ZNICIL, a tym padom mozes to plexisklo vymenit.
Ved sa pozry na to lepsie z boku a sam uvidis ci je to len povrchove alebo su tie prsklinky aj ako keby vnutry s tom pleksiskle.
Ale podla mna si to znicil a uz ti ziadny saponat ani lesticka nepomoze.

Upřímně řečeno, tady ty stlačené vzduchy, cosi z toho vlhkého lítá, silně se to podchlazuje, drahé je to, už bych to nechtěl... zlatý klystýrovací balonek nebo bezolejový kompresorek i ta nafukovací žába někdy postačí... Tady to vypadá na změnu vnitřní struktury toho plexi a asi se s tím budete muset smířit, jinak prach je lépe otřít mikroutěrkou.

jenze tim klystyrovacim balonkem nic nevyfoukas, sila toho stlaceneho "vzduchu" v nadobe je na uplne jine urovni, ja to pouzivam na cisteni uz znacne dlouho a nikdy nebyl zadny problem, on v tom neni ani vzduch, ale nejaka jina latka a ta kapalina jak to vystrikne, to proste trochu zkapalnelo, ale je to neskodny, protoze nevodivy a za chvili se to odvetra.
Nicmene jak uz bylo receno, kolega to fouknul na plexi a prudkym ochlazenim mu to to plexi poskodilo, s tim nic neudela, bud nechat nebo vymenit plexi.

Edit: Samozrejme nejlepsi je kompresor, ale pokud ho clovek nekde nema od neceho doma navic, tak to neco stoji a jeste to dela bordel (hluk). Nehlede na to, ze zabira vic mista nez lahvicka stlaceneho vzduchu.