Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace myši

Když jsem si v alze koupil (na místě) myš označenou jako rozbalenou nebo použitou, je možné ji vrátitm, nebo reklamovat, když jsem zjistil, že střední tlačítko jde nepříjemně ztuha? Zrovna jako na potvoru jsem si tuhle myš koupil hned, aníž bych ji vyzkoušel, zatímco stejný model myši týden předtím, co jsem si koupil, jsem pečtlivě asi 5 minut zkoušel (tlačítka, povrchy, senzitivita, dosah signálu, lagy) a tam zrovna problém nebyl

Při prodeji spotřebního zboží je zákonná záruční doba 24 měsíců, nestanoví-li zvláštní právní předpis lhůtu delší. Výjimku může tvořit zboží prodávané se slevou (zboží poškozené, použité, nekompletní atd. – taková charakteristika je vždy uvedena u zboží – pokud není, má se za to, že se jedná o zboží nové, nepoškozené a kompletní). Jde-li o věci použité, neodpovídá Alza za vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, které měla věc při převzetí kupujícím, a práva z odpovědnosti za vady věci zaniknou, nebyla-li uplatněna do 12 měsíců ode dne převzetí věci Kupujícím. Tuto dobu uvede Alza v dokladu o prodeji věci a dostatečně výrazně i u nabízeného zboží a v potvrzení objednávky. U věcí prodávaných za nižší cenu z důvodu vady či nekompletnosti se záruka nevztahuje na vady, pro které byla nižší cena sjednána.
13.htm