Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolehlivý externí disk (do 2000 Kč)

Zdravím ve spolek,

již nějakou dobu si brávám práci domů a to takovým způspobem, že veškeré soubory, které denodenně potřebuji tahám na 16 GB flesh disku. Problém je v tom, že si data při práci nekopíruju na pevný disk, ale otevírám je přímo z fleshky. Tzn,. že 12 hodin denně je fleshka vytížena. Kromě toho poznám, že z fleshky otevřenými soubory (celkem obsáhlé excelovské sešity) se pracuje o dost pomaleji, než když je zkopíruju na HDD. Proto zvažuji přechod na externí pevný disk, který bude spolehlivý a nebude mu vadit, že pojede celý den.
Co se týče velikosti, tak bohatě postačí 500 GB (i méně); fyzické rozměry by měly být "kapesní", cena do 2000 kč.

Moc děkuji za vaše tipy.
Co třeba tento? http://www.alza.cz/adata-hd710-hdd-2-5-500gb-modry -d306522.htm#recenze

Klidne ten co sis vybral, je to uplne jedno. Pokud:

data při práci nekopíruju na pevný disk, ale otevírám je přímo z fleshky

sve chovani nechces zmenit a nekopirovat data na pevny disk, stejne jednou o rozdelanou praci prijdes, tvuj boj, ale je pravdepodobne, ze s tim A-Data diskem se to stane pozdeji nez s flashkou.

To že data otevírám z fleshky neznamená, že je nezalohuju. Důvodem je, než bych po příchodu KAŽDÝ DEN do práce všechno nakopíroval do PC, tak ztratím 3/4 hodiny + to stejné před odchodem z práce a to samé ještě doma! ::)
Jinými slovy žádný takový disk k tomuto určený neexistuje? Co třeba SSD?

Děkuji.

mít pracovní verze souborů pouze na extrémně nespolehlivé flashce je hazard a vlastně div, žes o data ještě nepřišel. z toho hlediska je okamžitá náhrada spolehlivějším médiem chvályhodná.

i tak to nebude legrace, dnešní windows používají půlku ram jako diskovou cache - výsledkem je přetrvávající zápis dat i po tom, kdy uživatel odkliknul "odpojit". windows přitom s oznamovací bublinou lžou, nemají nad vlastní cache kontrolu.
neodpojovači (respektive jejich média) to mají spočítané, těmi se vůbec nemusíme zabývat.

vybraný disk smutně proslulé druhojakostní značky: fungovat to bude. podle rozměrů to vypadá, že je uvnitř samostatný převodník usb/sata, při případné poruše jde ten krám rozlámat a disk připojit přímo do pc - při záchraně dat výhoda.

Excelovské soubory obsahující makra mají i několik desítek tisíc řádků. Mám jich asi 150. Kromě nich mám nepřeberné množství jiných dokumentů - nikdy předem nevím, který bych mohl potřebovat, proto to tahám všechno sebou. K přechodu na externí disk jsem pevně rozhodnut a data opravdu nehodlám 4x denně kopírovat na HDD v PC (pravidelně je zálohuji na dvou místech) a jsem si vědom toho, že je to méně spolehlivé řešení. Nicméně toto bych už nerad řešil a posunul se k výběru nějakého vhodného disku, když ten mnou vybraný od A-data je sračka ...:-)

Excelovské soubory obsahující makra mají i několik desítek tisíc řádků. Mám jich asi 150. Kromě nich mám nepřeberné množství jiných dokumentů

A kazdej den to vsechno upravujes. Takze kazdej den musis kopirovat uplne vsechno a ne jen ty soubory, ktere jsi ten den zrovna upravoval.

Jak uz ti tu napsali, tak jako tak casem o neco prijdes, prace primo na externim disku nebo flash disku je z principu nespolehliva.

Nicmene porad nejlepsi reseni pro tebe (pokud teda jsi rozhodnut neresit to nejakou lepsi cestou nez praci na nespolehlivem externim mediu) je opravdu koupit libovolny 2,5" disk a k tomu externi USB boxik, treba ten co jsi vybral.