Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Secure boot?

Ahoj.
Minulý rok jsem si koupil Lenovo IdeaPad G500s s Windows 8. Hned jsem si ho updatoval na Windows 8.1. Zrovna teď přemýšlím, že si pořídím Windows 10. Nechci to instalovat do Virtual Boxu a žádný sekundární PC, na kterém bych to mohl testovat nemám. Takže jsem se rozhodl, že si to nainstaluji na své Lenovo. Jenže tady nastává ten "problém". Kdyby se náhodou s novým Windowsem něco stalo a chtěl bych zpět downgradovat na Windows 8. Proto se ptám jestli stačí stáhnout Windows 8, potom nainstalovat a licenční kód se použije ze secure Bootu, kde už je uložený z prvního Windowsu? Nebo mám smůlu a musím si Windows koupit znova?

Díky za odpověď. Jestli jsem něco zapomněl uvést, tak mě prosím upozorněte.

..a naco chces na svoj jediny pocitac si instalovat Windows ktory neni hotovi este a ma vela chyb a pravdepodobne ani ovladace na neho niesu !!?
To uz vazne nemas co doma robit tak stvaras blbosti ? Nepoviem nic keby si mal este jeden neaky notebook alebo stolni PC tak OK experimentuj....