Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování procesoru AMD FX-6300

Dobrý den, rozhodl jsem se přetaktovat procesor fx 6300 na 4.3 nebo více GHz, ale nevím jestli se to oplatí s chladičem CoolerMaster Hyper TX 3.Moc se v tom nevyznám takže to nejspíš udělám podle nějakého návodu.

Změna předmětu, původně: Taktování procesoru (host)

Ani môj chladič(BOX) k AMD A6-6400K nieje nič moc..a predsa stačí, je mi jasné že moja A6ka je trochu na nižšej úrovni ako ten FX-6300, no ja som ten svoj overclocknul z pôvodných 3,9 GHz až na 5 GHz..a chladím z BOXom, ktorý síce hučí(pochopiteľne pri 'Full speed' - cca 3000 RPM)...a teplota v plnej 2 hodinovej záťaži max. 56 °C..

Ok děkuju, můžu si napsat ještě kdyby jste mi poslali nějakou levnější ale dobrou základní desku + procesor i5 levnější ale nejhorší a k tomu procesoru chladič, pokud bude potřeb.

PC : Fx 6300, AMD R9 270, Gigabyte 970a-d3sp,CoolerMaster 600W, Kingston HyperX Fury 8 GB, CoolerMasterOk děkuju, můžu si napsat ještě kdyby jste mi poslali nějakou levnější ale dobrou základní desku + procesor i5 levnější ale nejhorší a k tomu procesoru chladič, pokud bude potřeb.

PC : Fx 6300, AMD R9 270, Gigabyte 970a-d3sp,CoolerMaster 600W, Kingston HyperX Fury 8 GB

"Taktovaní procesoru AMD.."..využijem trochu ten názov..mám takú otázočku ohľadom overclockingu môjho procesora A6-6400K, mám k tomu dosku ASUS A88XM-PLUS a pamäte 2x4GB Kingston HyperX Fury 1600 MHz..

Momentálne nemám žiaden problém, no ako som písal vyššie..pretaktoval som ho na 5 GHz(teraz som to trochu znížil na 4,7 GHz)..všetko normálne ide, stabilita normálna, teploty by som povedal, že tiež normálne(56°C). No...skúšam hranice procesora a keď nastavím násobič na 51, tak PC v BIOSe hneď po kliknutí na 'Save changes' - sekne, a pomôže akurát tak vytiahnutie zo zástrčky a vrátenie pôvodných nastavení..

Neviete v čom je chyba? Chcel by som ešte nejaký ten výkon navyše..